Instrukcja korzystania z TEAMS w klasach 1-3

Ja i moje Teamsy od poniedziałku :)

Drogi Uczniu,

jak wiesz od poniedziałku (09.11.2020 r.) przechodzimy na naukę zdalną, czyli będziemy pracować korzystając z platformy Teams.
Najlepiej jak ją pobierzesz i zainstalujesz w komputerze, laptopie, tablecie. Dobrze działa też zainstalowana w telefonie.
Będziemy pracować zgodnie z planem lekcji i łączyć się z nauczycielami,
z którymi powinieneś spotkać się w szkole.
Wcześniej przygotuj sobie na biurku wszystko, co potrzebne jest do zajęć (tak, jakbyś się rozpakowywał/a w szkole).

A jak połączyć się z nauczycielem? Oto krótka przypominajka:

1.Siadasz przy swoim biurku/miejscu pracy, włączasz komputer, wchodzisz na platformę Teams, poprzez zalogowanie się (w tym pomoże Ci rodzic lub inna osoba dorosła – warto mieć już gotową ikonkę aplikacji
na pulpicie).

2.Po zalogowaniu się kliknij na pole zespoły i wybierz kafelek z lekcją, którą masz w danym momencie (język angielski, religia, edukacja wczesnoszkolna lub inne zajęcia) (zgodnie z rysunkiem).

3.  Po kliknięciu otworzy się wybrany ZESPÓŁ i czekasz aż Nauczyciel (bo tylko on może) rozpocznie SPOTKANIE!

4. SPOTKANIE (lekcja) rozpocznie się w momencie kiedy zobaczysz niebieską tabelkę (patrz rysunek), wtedy Ty musisz kliknąć DOŁĄCZ.

5. Pojawi się nowe okno, w którym włączasz mikrofon i kamerkę, następnie klikasz DOŁĄCZ TERAZ.(patrz rysunek)

6 .Teraz na ekranie pojawi się nauczyciel, z którym masz lekcję, w czasie której pracujesz zgodnie z jego poleceniami.

7. Po skończonej lekcji, klikasz w prawym górnym rogu, czerwoną ramkę z napisem opuść.

KOCHANI PAMIĘTAJCIE WSZYSTKIM  NAM SIĘ UDA !

Data dodania: 2020-11-07 13:58:13
Data edycji: 2020-11-07 14:03:27