Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Labolatoria przyszłości

....................................................................................................................................................................................................................... 

 

 

...................................................................................................................................................................................................................................

 

 Uczniowie podczas lekcji o zasadach bezpiecznego poruszania się p drodze mieli możliwość fotografowania napotkanych znaków drogowych, przejść dla pieszych oraz samych siebie, a to wszystko dzięki zakupionym sprzętom w ramach Programu ,,Labolatoria Przyszłości".

 

 

.....................................................................................................................................................................................................................................

 

NASZ NAJWIĘKSZY ZESTAW LEGO

 

           Z programu #Laboratoria Przyszłości zakupiliśmy do naszej szkoły największego robota składanego z popularnych klocków LEGO.

 

Pierwszym wyzwaniem było złożenie robota ściśle według instrukcji. Poświęciliśmy na to kilka czerwcowych zajęć koła programowania. Szybko się okazało, że bezcenna jest współpraca i zaangażowanie całej grupy oraz odpowiedni podział pracy, bo tylko w taki sposób zmieściliśmy się w czasie, jaki sobie wyznaczyliśmy.

 

            Przez nasze ręce przewinęły się tysiące klocków, a każdy, nawet najdrobniejszy element, miał znaczenie. Błędne umieszczenie choćby jednego klocka, skutkowało fiaskiem całego przedsięwzięcia, czyli uniemożliwiało uruchomienie robota. Pierwsza próba jego uruchomienia unaoczniła nam kilka usterek, na szczęście niewielkich.

 

            Naprawiając błędy nauczyliśmy się najwięcej. Nie miało znaczenia, kto i kiedy czegoś nie zauważył, czy się pomylił. Ważne było wyszukanie usterki i jej naprawienie, w taki sposób, żeby  nie zepsuć pozostałych, dobrze złożonych części.

 

            Już na następnych zajęciach robot jeździł we wskazanym kierunku i unosił „ręce” według napisanego przez uczniów programu.

 

Po tak długiej i trudnej pracy, sukces ucieszył wszystkich konstruktorów.

 

W tym roku  szkolnym zapraszamy na koło programowania we wtorki na 8 lekcji. Na chętnych uczniów czekają nowe wyzwania.

 

 

 

 

........................................................................................................................................................................................................................

Data dodania: 2022-08-25 13:00:30
Data edycji: 2022-11-06 12:28:34
Ilość wyświetleń: 261

E- profilaktyka

Konkursy

Zgłoś się do konkursu !
Więcej informacji

Stacja meteo

Sprawdź pogodę w Helenowie i okolicy
Więcej informacji

Kalendarz

Strefa Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej