Zupełnie inna lekcja przyrody w CWM w Grodnie

W poniedziałek, 06.06.2022 r, klasa 2 a uczestniczyła w lekcji przyrody innej niż wszystkie.

W tym celu odwiedziliśmy  Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie koło Międzyzdrojów. Tematyka naszych zajęć dotyczyła  „Roślin klifu i plaży wolińskiej” . Udział w zajęciach miał  za zadanie podnieść wiedzę przyrodniczą i ekologiczną, rozwijać u dzieci zainteresowanie przyrodą oraz kształtować właściwe postawy proprzyrodnicze oraz  promować metodę badawczą w nauczaniu przyrody.

Zajęcia składały się w całość z kilku etapów. Rozpoczęły się od krótkiego wprowadzeniaw wykonaniu dwojga pracowników centrum, Pani Moniki i Pana Tomka. Następnie Uczniowie pogrupowani w 5-osobowe zespoły, udali się w teren. Tam rozpoznawali rośliny, drzewa i krzewy wykorzystując krótki przewodnikze zdjęciami roślin. Kolejnym etapem była praca na plaży i znajdowanie  tam właśnie różnych gatunków flory. W wyznaczonych miejscach uczniowie wyszukiwali i nazywali rośliny wsłuchując się przy tym w opowieści pracowników centrum. Był również czas na plażowe szaleństwo i zbieranie muszelek i kamyków.
Po powrocie do centrum Uczniowie mieli jeszcze jedno zadanie: narysowanie wybranej przez siebie rośliny i opowiedzenie o niej. Na koniec całego spotkania każdy z uczestników otrzymał certyfikat udziału w zajęciach z przyrody.

Była to nie tylko intersująca lekcja przyrody, ale też  niebywale ciekawa przygoda dla jej uczestników.  Wszyscy z uśmiechem i nową wiedzą wrócili do szkoły. Z pewnością  jeszcze skorzystamy z propozycji innych lekcji przyrody w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.

Data dodania: 2022-06-07 19:15:18
Data edycji: 2022-06-10 09:34:28