Zupełnie inna lekcja przyrody

5 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w „Zupełnie innej lekcji przyrody” organizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Grodnie. Tematem zajęć było „Życie w kropli wody”. Uczniowie na kilka godzin wcielili się w odkrywców i badaczy samodzielnie pobierając  próbki wody z jeziora i morza. Później, w laboratorium, przy użyciu mikroskopów, obserwowali piękno mikroorganizmów żyjących zarówno w wodach słodkich jak i słonych.

Celem tych zajęć, oprócz naukowego, było także kształtowanie świadomości i odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego kraju i regionu oraz uwrażliwienie na jego piękno i unikatowość.

Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie!!!

Data dodania: 2021-10-05 18:21:00
Data edycji: 2021-10-07 14:19:33