Zasady zdalnego nauczania dla ucznia

1.Kształceniem zdalnym objęci są uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowe

2.Pracujemy w zakresie wszystkich obowiązujących zajęć edukacyjnych, rewalidacyjnych, zajęć wyrównawczych oraz pozostałych zajęć z zakresu udzielanej  pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

3.Pracujemy w przestrzeni aplikacji Teams w ramach usługi Microsoft Office 365.

4.Dokumentacja przebiegu nauczania oraz kontakt z Rodzicami dokonywane są w dzienniku elektronicznym. Wyjątek stanowią zebrania z rodzicami prowadzone on-line z wykorzystaniem kont uczniowskich w aplikacji Teams.

5.Wymagana aktywność uczniów w aplikacji Teams odbywa się w  ramach zajęć zgodnie z planem lekcji danej klasy czy grupy zajęciowej. Godziny rozpoczęcia lekcji są  takie same, jak w warunkach szkolnych.

6.Aktywność ucznia w aplikacji rozumiana jest jako uczestniczenie w zaplanowanej przez nauczyciela lekcji online, wykonywanie zadań, pisanie sprawdzianów, testów, zapoznawanie się z przygotowanymi materiałami, oglądanie materiałów filmowych, gotowość do rozmowy online lub na czacie.

7.Uczniowie uczestniczą w zajęciach punktualnie. Są do nich przygotowani – mają zeszyty i pomoce dydaktyczne oraz włączone głośniki, mikrofony i kamery, chyba że nauczyciel poprosi o ich wyłączenie. Brak kontaktu z uczniem podczas lekcji traktowany jest jako nieobecność.

8.Lekcja trwa 45 minut, do której zalicza się czas pracy online przed komputerem oraz czas pracy własnej uczniów, w czasie której nauczyciel jest dostępny dla uczniów. Lekcje odbywają się z wykorzystaniem czatu, rozmowy lub wideokonferencji, a uczniowie mają prawo podczas trwania zajęć zadawać pytania do zamieszczonych tematów i zadań.

9.Wideokonferencję i rozmowę zawsze pierwszy rozpoczyna nauczyciel. Uczeń po przywitaniu się wyłącza mikrofon. Spotkanie i rozmowę jako ostatni opuszcza nauczyciel.

10.Uczniowi nie wolno prowadzić czatu, rozmowy lub wideokonferencji pomiędzy sobą w czasie trwania lekcji, czy tez w momencie oczekiwania na nią.

11.Uczniowi nie wolno wyłączać mikrofonów innym uczestnikom rozmowy lub wideokonferencji.

12.Nagrywanie lekcji, robienie zdjęć i zrzutów ekranu, upublicznianie materiałów związanych z aktywnością naszej szkoły w aplikacji Teams jest dla uczniów zabronione.

13.Podczas posługiwania się czatem uczniowie dbają o kulturę języka oraz stosują się do zasad dobrego wychowania. Używanie emotikonów, gifów, naklejek i memów może się odbywać jedynie za zgodą nauczyciela.

14.Na platformie uczniowie przechowują, udostępniają i tworzą jedynie pliki potrzebne na lekcji, podczas zajęć uruchamiają tylko pliki, programy i strony internetowe polecone przez nauczyciela.

15.Zdjęcia profilowe uczniów nie mogą naruszać zasad ustawy o prawach autorskich oraz przepisów o ochronie wizerunku. Nie mogą nikogo obrażać, ośmieszać, wzbudzać niepokoju i innych negatywnych uczuć.

16.Login i hasło do logowania się na platformie uczeń przechowuje w bezpiecznym miejscu i nie udostępnia tych danych innym, z wyjątkiem rodziców, którzy wykorzystują je podczas zebrań on-line do kontaktów z nauczycielami.

17.Ocenianie przedmiotowe odbywa się zgodnie z zapisami WZO . Monitorowanie i weryfikowanie wiedzy może być dokonywane m.in. za pomocą testów, quizów, prac kontrolnych, poleceń, i prac do wykonania samodzielnego lub grupowego (praca domowa, projekt), rozmowy z uczniem.

18.Wszystkie prace, które nauczyciel zlecił uczniom jako obowiązkowe (do wykonania i odesłania w ustalonym terminie) podlegają ocenie. Nie oznacza to jednak, że ocena musi być każdorazowo wyrażona stopniem.

19.Uczeń ma możliwość poprawienia ocen otrzymanych za zadania wykonywane w czasie zdalnego nauczania w sposób i w terminie ustalonym przez nauczyciela.

20. Łamanie regulaminu będzie skutkowało obniżeniem oceny z zachowania.

Data dodania: 2020-10-26 17:14:49
Data edycji: 2020-10-26 17:39:15