Xu - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy w Goleniowie

Xu

Spieszymy poinformować, że troje naszych uczniów z klasy VIII - Leon Michalak, Lena Kumaszka i Weronika PopÅ‚awska uczestniczÄ… od dzisiaj w trzydniowej Interdyscyplinarnej Konferencji SamorzÄ…dów Uczniowskich w V LO w Szczecinie. Celem konferencji, organizowanej przez uczniów dla uczniów, jest wymiana doÅ›wiadczeÅ„ pomiÄ™dzy uczestnikami oraz nawiÄ…zanie przyjaźni i zdobycie umiejÄ™tnoÅ›ci, które usprawniÄ… dalszÄ… pracÄ™ samorzÄ…dów. W jej trakcie uczniowie wezmÄ… udziaÅ‚ w zajÄ™ciach prowadzonych przez wykÅ‚adowców Uniwersytetu SzczeciÅ„skiego oraz organizacji pozarzÄ…dowych, a każdy dzieÅ„ zwieÅ„czony bÄ™dzie pracÄ… w sekcjach, w których uczniowie bÄ™dÄ… opracowywać innowacyjne pomysÅ‚y na pokonanie problemów wspóÅ‚czesnego Å›wiata, zaczynajÄ…c od rozwiÄ…zywania ich w swojej szkole.

Podczas konferencji, oprócz wykÅ‚adów, warsztatów, gier i wielu innych interesujÄ…cych zajęć, czeka zadanie, które ma szansÄ™ zrewolucjonizować funkcjonowanie samorzÄ…dów w Polsce. Uczestnicy podzieleni na 10 drużyn, bÄ™dÄ… musieli stworzyć kompleksowe rozwiÄ…zanie konkretnego problemu, z zakresu dziaÅ‚alnoÅ›ci samorzÄ…dowej. Każdego dnia, drużyny dostanÄ… odpowiedniÄ… ilość czasu, aby kreatywnie podejść do zagadnienia i ostatecznie, trzeciego dnia konferencji, zaprezentować swój autorski pomysÅ‚. Każda drużyna otrzyma swojego Team Leadera, który czuwać bÄ™dzie nad niÄ… podczas konferencji oraz zajmie siÄ™ moderowaniem prac grupy. Ostatniego dnia konferencji, w drodze gÅ‚osowania, wybrana zostanie najciekawsza propozycja, a drużyna autorska, otrzyma nagrody rzeczowe. Niech żyje innowacja! Xu - Interdyscyplinarna Konferencja SamorzÄ…dów Uczniowskich

Data dodania: 2023-11-16 07:51:20
Data edycji: 2023-11-19 13:08:35