Opcje widoku
Podkreślenie linków
Reset

Xu

Spieszymy poinformować, że troje naszych uczniów z klasy VIII - Leon Michalak, Lena Kumaszka i Weronika Popławska uczestniczą od dzisiaj w trzydniowej Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich w V LO w Szczecinie. Celem konferencji, organizowanej przez uczniów dla uczniów, jest wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz nawiązanie przyjaźni i zdobycie umiejętności, które usprawnią dalszą pracę samorządów. W jej trakcie uczniowie wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Szczecińskiego oraz organizacji pozarządowych, a każdy dzień zwieńczony będzie pracą w sekcjach, w których uczniowie będą opracowywać innowacyjne pomysły na pokonanie problemów współczesnego świata, zaczynając od rozwiązywania ich w swojej szkole.

Podczas konferencji, oprócz wykładów, warsztatów, gier i wielu innych interesujących zajęć, czeka zadanie, które ma szansę zrewolucjonizować funkcjonowanie samorządów w Polsce. Uczestnicy podzieleni na 10 drużyn, będą musieli stworzyć kompleksowe rozwiązanie konkretnego problemu, z zakresu działalności samorządowej. Każdego dnia, drużyny dostaną odpowiednią ilość czasu, aby kreatywnie podejść do zagadnienia i ostatecznie, trzeciego dnia konferencji, zaprezentować swój autorski pomysł. Każda drużyna otrzyma swojego Team Leadera, który czuwać będzie nad nią podczas konferencji oraz zajmie się moderowaniem prac grupy. Ostatniego dnia konferencji, w drodze głosowania, wybrana zostanie najciekawsza propozycja, a drużyna autorska, otrzyma nagrody rzeczowe. Niech żyje innowacja! Xu - Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich

Data dodania: 2023-11-16 07:51:20
Data edycji: 2023-11-19 13:08:35

E- profilaktyka