Wzdłuż wybrzeża bałtyckiego

Dnia 11.10.2021r. Klasa 7a oraz 8b wybrały się w na wspólną wycieczkę wzdłuż wybrzeża bałtyckiego.

Pierwszym etapem wyprawy było zwiedzanie zespołu katedralnego w Kamieniu Pomorskim. Uczniowie przysłuchiwali się opowieściom przewodnika, przy tym podziwiając wczesnobarokową ambonę czy monumentalne organy prezentujące małą historię regionu.

Następnie udaliśmy się na  XIII-wieczny rynek kamieński, to wszystko przy przepięknej oprawie zalewu wraz z specjalnym obszarem ochrony ptasich siedlisk.

W dalszej części wycieczki przybyliśmy do sanktuarium Maryjnego w Pustkowie, oraz przysłuchiwaliśmy się gawędom przy krzyżu Nadziei.. Udaliśmy się też na wędrówkę brzegiem morza w stronę Trzęsacza. W multimedialnym muzeum poznaliśmy legendy regionalne, także tą dotyczącą ruin kościoła na klifie. Następnie wybraliśmy się do Niechorza, wspiąć się na latarnię morską, zwiedzaliśmy też wspaniały park miniatur. Tam też obejrzeliśmy wszystkie znakomitości naszego wybrzeża w skali 1:10.

Ostatnim etapem naszej podróży, było wspólne ognisko integracyjne.

Pogoda dopisała, czekamy na kolejny wspólny wyjazd!

Data dodania: 2021-10-22 08:37:52
Data edycji: 2021-10-24 11:48:22

Zgłoś się do konkursu !

Stacja meteo