Wystawa '' Piasku ''

Od tygodnia można w naszej szkole obejrzeć kolekcję piasku nauczyciela geografii, pana Ryszarda Mroczko,

?️ Czy zbieraliście kiedyś znaczki, monety czy inne numizmaty? ?? Na tym tle kolekcjonowanie piasku z różnych stron świata może wydawać się bardzo osobliwą i niecodzienną pasją! ??️

Dlaczego zbiera piasek? ? Prawie nic nie kosztuje. ? Nigdy się nie skończy. ? Związane jest z mapą i podróżami, czyli tym, co lubi. Jak to się zaczęło? Pan Mroczko rozpoczął zbieranie piasku 10 lat temu podczas wakacji w Holandii. ??️ Od tamtej pory jego kolekcja rozrosła się i obejmuje piaski ze wszystkich kontynentów (oprócz Antarktydy). ?

Czy wszystko zebrał sam? Nie! Uczniowie, rodzina, nauczyciele i znajomi z entuzjazmem wspierają jego kolekcję. ?‍?‍?‍? Wspólnie eksponują piaski na szkolnym korytarzu w celach edukacyjnych. ??‍?

Jakie piaski ma w kolekcji? Posiada piaski z miejsc takich jak: Basen Morza Śródziemnego, Wyspy Kanaryjskie, Tajlandia, Alaska, Peru, Zanzibar, Australia, RPA i wiele innych! ??️

Jak uczniowie korzystają z kolekcji? Na każdej przerwie uczniowie oglądają, dotykają i odkrywają różnorodność piasków. ? Na lekcjach Pan Mroczko wykorzystuje piaski jako materiał edukacyjny, na przykład z Morza Martwego, Islandii, Sahary czy wulkanów. ?️?

Czy któryś piasek jest szczególnie cenny? Każdy okaz ma swoją historię, ale wyjątkowe są piaski z Izraela (Morze Martwe i Jezioro Galilejskie), które mają dla niego szczególne znaczenie. ?️?

Skąd jeszcze chciałby pozyskać piasek? Marzy o piaskach z najdalszych miejsc: wysp Pacyfiku, Nowej Zelandii, Antarktydy, Japonii i Kamczatki. ?✨ Ciekawe anegdoty? Piasek przywieziony z Zanzibaru przez pracownicę szkolną, piasek z Brazylii od uczniów pracujących w porcie czy też piasek przemycony w butach – każda historia jest wyjątkowa! ?️?

Dziękujemy Panu Mroczko za podzielenie się swoją niecodzienną pasją! ?

#Pasja #Geografia #Edukacja #KolekcjaPiasku #Szkoła #Podróże

Data dodania: 2024-05-19 09:29:28