Wycieczka klasy 8B

Dnia 24 września 2021 r. uczniowie klasy 8 „b” pod opieką opiekunówszkoły udali się na pieszą wycieczkępo Goleniowie Miejskim Szlakiem Turystycznym. Przewodnikiem wycieczki był pan Andrzej Przeździecki. Trasa wycieczki prowadziła tzw. szlakiem niebieskich stóp (szlak prowadzi po zabytkach i ciekawych miejscach w Goleniowie): Kościół św. Jerzego przy ulicy Andersa, Kamień Pamięci w parku przy ulicy Szczecińskiej, Fundamenty dawnego Kościoła św. Jerzego przy ulicy Szczecińskiej, Spichlerz przy ulicy Nadrzecznej, Mury miejskie wraz z basztami, Kościół św. Katarzyny przy placu Mieszka I, Brama Wolińska przy placu Bramy Wolińskiej. Cel wycieczki został osiągnięty- dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu przewodnika uczniowie zdobyli, utrwalili i poszerzyli wiadomości o zabytkach, dziejachi tradycjach Goleniowa. Jednocześnie poprzez wspólnie spożyty posiłek na świeżym powietrzu przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie podbudowano relacje zespołu klasowego.

Data dodania: 2021-09-28 14:04:41
Data edycji: 2021-09-28 14:14:20

Zgłoś się do konkursu szkolnego!

Stacja meteo

Sprawdź pogodę w Helenowie i okolicy

Spis Powszechny

Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021