3 października uczniowie klasy 7 wybrali się na wycieczkę do Poznania. Już w trakcie podróży panowała wyjątkowa atmosfera – pani przewodnik opowiadała ciekawe legendy związane z historią miasta, które rozbudziły wśród uczniów ciekawość i chęć odkrywania nowych miejsc.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta. Uczniowie mogli podziwiać zabytkowe kamienice, zrobić pamiątkowe zdjęcia oraz kupić drobne upominki. Kolejną atrakcją był udział w warsztatach kulinarnych w Muzeum Rogala. Podczas zajęć poznali tajniki wypieku słynnych rogali świętomarcińskich, a na zakończenie otrzymali pamiątkowe certyfikaty.
Nie zabrakło też wizyty na poznańskim Rynku, gdzie dzieci wysłuchały hejnału i z zainteresowaniem oglądały trykające się koziołki – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta.
Ostatnim punktem programu była wizyta w poznańskim zoo. Spacerując alejkami, uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt i spędzić czas na świeżym powietrzu.
Wycieczka była bardzo udana – pełna uśmiechów, wspólnych przeżyć i nowych doświadczeń. Uczniowie wrócili zadowoleni i już nie mogą doczekać się kolejnego wspólnego wyjazdu!