Wiersze patrona szkoły w wykonaniu najmłodszych.

W ramach Dnia projektowane zorganizowanego 1 czerwca w szkole najmłodsi uczniowie mieli okazję recytować wiersze  Jana Brzechwy – patrona nasze szkoły.

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy 1 wzięły udział w konkursie stanowiącym dopełnienie kwietniowego konkursu recytatorskiego, którego celem  było popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy i rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci. Wiersze Jana Brzechwy to świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami są zwierzęta (kaczka, kwoka, żuk, stonoga, pies, jeż, żaba, wrona, ślimak ) i rośliny ( pomidor, koper, szczypiorek, kalarepka, groch, pietruszka, cebula, burak, fasola). Jego bohaterów mogliśmy obserwować na plakatach wykonanych przez uczniów, które tego zdobiły szkolne korytarze. Poza humorem, utwory zawierają zaskakujące zakończenie, często poprzez zaprezentowaną historyjkę, uczą  i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre. Może dlatego wierszowane historyjki poety są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Uczniowie zaprezentowali wiersze odpowiednio dobrane do wieku, predyspozycji recytatorskich, a nawet aktorskich. Wybór laureatów nie był łatwy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Mateusz Jędrzejewski z klasy 1
II miejsce - Alicja Pietrzak z klasy 1
III miejsce - Julia Owczarek z klasy 1

Wręczono też trzy wyróżnienia, które otrzymali:

Zuzanna Antczak z oddziału przedszkolnego
Tymon Tunkiewicz z klasy 1
Hanna Paszkowska z klasy 1.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim jego uczestnikom!

Data dodania: 2022-06-06 19:36:10
Data edycji: 2022-06-06 19:43:40