Warsztaty w ZSnr1 w Goleniowie

Dnia 05 kwietnia 2023 roku uczniowie klas ósmych wraz z trójką nauczycieli udali się do Zespołu Szkół Nr 1 przy ulicy Niepodległości 1 w Goleniowie.

Wyjście zorganizowane zostało w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Uczniowie zostali zapoznani z oferta edukacyjną szkoły oraz bazą lokalową a następnie wzięli udział w zajęciach warsztatowych poznając tajniki pracy logistyka, spedytora  i pracownika hotelu.
Interesujące dla uczniów okazały się warsztaty zorganizowane w pomieszczeniach, gdzie na co dzień odbywają się zajęcia dla osób kształcących się zawodzie technik spedytor i logistyk. Młodzież naszej szkoły została podzielona na kilka zespołów, po czym każdy z nich otrzymał  zadanie do wykonania: wykonanie tabelarycznego zamówienia od klienta. Należało: uformować palety z wyrobami; obliczyć ilość potrzebnych palet; obliczyć wagę każdej palety oraz wagę całego ładunku; sprawdzić, czy  ładunek zmieści się w naczepie. Inne zadania dotyczyły projektowania różnych opakowań. Najlepsze prace zostały nagrodzone małymi słodkościami.

Uczniowie uczyli się także  składania materiałowych serwetek. Okazało się, że z  kawałka materiału można wyczarować  naprawdę ciekawe  formy i kształty, a niektórym spośród uczestników wyjątkowo dobrze to wychodziło. Następnie ich starsi koledzy  zapoznali ich z zasadami obowiązującymi podczas zameldowania w recepcji gościa hotelowego. Wykonywane przez uczniów zadania były namiastką umiejętności, które można nabyć obierając jako drogę dalszej edukacji kierunek technik hotelarstwa.

Zajęcia prowadzone były przez uczniów technikum(również absolwentów naszej szkoły) pod nadzorem nauczycieli.

Z pewnością po dzisiejszych  warsztatach uczniowie mają  nad czym się zastanawiać – może taką właśnie ścieżką rozwoju zechcą podążać.

Data dodania: 2023-04-05 16:45:11
Data edycji: 2023-04-05 21:10:42