Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Goleniowie
1 września cała społeczność szkolna zgromadziła się przed budynkiem szkoły, by wspólnie rozpocząć nowy rok nauki. To wyjątkowy dzień — pełen emocji, spotkań po wakacjach i nadziei na kolejne miesiące pracy, rozwoju i wspólnych działań.
W swoim przemówieniu Pani Dyrektor przypomniała, że 1 września to także rocznica wybuchu II wojny światowej. To dzień pamięci o tych, którzy walczyli o wolność, dzięki której dziś możemy myśleć o przyszłości i edukacji.
Padły słowa życzeń dla uczniów, by mieli odwagę do zadawania pytań, popełniania błędów, wyrażania swojego zdania i bycia sobą – nawet wtedy, gdy nie jest to łatwe.
W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Rady Rodziców. Pani Aleksandra Lewandowska powitała uczniów, zwracając się szczególnie do pierwszoklasistów, którzy dziś rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Obecna była także Pani Lidia Jakubowska, Prezes Rady Osiedla Helenów.
Dziękujemy Nauczycielom i Pracownikom za serce i pasję, Rodzicom za wsparcie i zaufanie, a Uczniom – za obecność i gotowość na nowy rozdział.
Niech rok szkolny 2025/2026 będzie czasem mądrym, bezpiecznym i inspirującym.