Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Udział w spektaklu „Strach się bać”

W pierwszych dniach listopada wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej pojechały do Teatru Lalek" Pleciuga" w Szczecinie, na spektakl pt. "Strach się bać ".

 

Tym razem zaprosiłyśmy dzieci do udziału w spektaklu, który opowiada o baniu się, i o tym do czego taki strach jest potrzebny, a także jak radzić sobie, kiedy czasami go za dużo.

Dzieci obserwowały  zachowania Stracha Na Wróble ma problem – bo nie potrafi  straszyćptaków… ani wróbli, ani kosów, ani srok… żadnych ptaków. Przez to czuje się źle i nieswojo – chciałby być straszny zgodnie z przeznaczeniem. Dlatego razem z przyjaciółką, odważną
i zadziorną Kawką oraz z przypadkiem spotkanym Trzmielem wyruszają w podróż w poszukiwaniu strachu.

Dzieci z zapartym tchem śledziły  poczynania tej trójki. Przekonały się, że strach towarzyszy nam często: gdy idziemy do lekarza, gdy ludzie wokół nas się kłócą, gdy  ktoś na nas krzyczy… Ale można sobie z nim poradzić . Jak? O tym dzieci przekonały się oglądając spektakl.

 

Dla wielu z naszych uczniów była to pierwsza wizyta w teatrze. Zaskoczeniem dla nich była liczba uczestników spotkania, przestrzeń budynku, jednak nasi uczniowie świetnie odnaleźli się w nowej sytuacji. Z zaciekawieniem brali udział w widowisku, czemu towarzyszyło dużo śmiechu i radości. Dzieciom podobała się też scenografia, lalki i stroje.


Wyjazd był bardzo udany . 
Na pewno jeszcze kiedyś pojedziemy do "Pleciugi ".

 

Data dodania: 2022-11-07 11:15:56
Data edycji: 2022-11-07 11:20:42
Ilość wyświetleń: 122

E- profilaktyka

Konkursy

Zgłoś się do konkursu !
Więcej informacji

Stacja meteo

Sprawdź pogodę w Helenowie i okolicy
Więcej informacji

Kalendarz

Strefa Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej