Udanych i bezpiecznych ferii

Droga Społeczności Szkolna! ❄️

Zima to czas, który dzieciaki uwielbiają – pełen zabaw na śniegu, szaleństw na lodzie i radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak aby każdy z naszych uczniów wrócił do domu szczęśliwy i zdrowy, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Jak odpoczywać bezpiecznie? Oto kilka wskazówek:

• Ubieraj się odpowiednio do pogody! Zadbaj o ciepłą odzież, by uniknąć nadmiernego wychłodzenia organizmu. Jeśli planujesz dłuższy czas na świeżym powietrzu, warto też zabrać ze sobą ciepły napój w termosie.
  • Wybieraj bezpieczne miejsca zabaw. Z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą droga hamowania pojazdów znacznie się wydłuża.
  • Przed rozpoczęciem zabawy na górce sprawdź trasę zjazdu. Usuń z niej ewentualne przeszkody, takie jak kamienie czy gałęzie.
  • Dostosuj się do kierunku ruchu na trasie zjazdu. Unikaj przechodzenia w poprzek toru.
  • Sprawdź stan techniczny sprzętu. Złamane szczebelki czy wystające elementy mogą stanowić poważne ryzyko.
  • Unikaj ślizgania się na chodnikach i przejściach dla pieszych. To może być niebezpieczne zarówno dla ciebie, jak i innych.
  • Uważaj na sople lodu. Zwisające z balkonów czy dachów mogą stanowić poważne zagrożenie. Zgłoś sytuację osobom dorosłym lub Straży Pożarnej.
  • Unikaj rzucania śnieżkami w jadące pojazdy. To może prowadzić do kolizji lub wypadku drogowego.
    Korzystaj tylko z bezpiecznych lodowisk.
  • Nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych.
  • Podczas zabaw na śniegu pilnuj swoich rzeczy wartościowych. Oddaj portfel lub telefon komórkowy do depozytu lub powierz je zaufanej osobie.

Pamiętajcie o zdrowym rozsądku i cieszcie się feriami zimowymi w pełni! ❄️
Więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa znajdziecie na stronie Biura Prewencji Komendy Głównej Policji: link

#FerieZimowe #Bezpieczeństwo #ZabawyNaŚniegu #OdpoczynekZDziećmi

Data dodania: 2024-01-12 17:02:00