Świadomość Autyzmu

2 kwietnia to dzień, w którym świat staje się niebieski. Ten kolor ma na celu pokazanie jedności z osobami zmagającymi się ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustalony przez ONZ w 2008 roku i od tamtego czasu, co roku organizowana jest akcja "Light in up blue". Dzień ten ma przede wszystkim podnosić świadomość ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu.

„ Autyzm nie jest gorszy ani inny. Autyzm jest bardziej. Bardziej wrażliwy, spostrzegawczy, bardziej szczery, jednak zbyt dosłowny. Osoby ze spektrum autyzmu biorą świat bardzo dosłownie. Bardzo. Nie mają poczucia, że coś jest zabawne. Inaczej postrzegają świat. Po prostu” - mówi Renata Kurzawska prezes Fundacji Dzieciom PUZZLE- Najważniejsze jest żeby nie oceniać. Trzeba się zaprzyjaźnić z autyzmem. Autyzm zostaje na całe życie”.
(źródło: https://www.nasze.fm/news,40678 )

W linku poniżej znajduje się zestawienie książek dla rodziców i nauczycieli (często do pobrania
w formie pdf), webinarów, filmów, seriali i  informacji o fundacjach wspierających rodziny (strony www, linki ).

Prace na temat Spektrum autyzmu wykonane przez uczniów naszej szkoły:

Anastazja Wieliczko

Amelia Skierska