Ruszamy w nowy rok szkolny

Z optymizmem, nową energią, przepełnieni wakacyjnymi wspomnieniami rozpoczynamy szkolną przygodę o kolejny rok starsi.

Punktualnie o dziewiątej uczniowie goleniowskiej „trójki” stawili się na apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Aura dopisała, a jeszcze wakacyjne słońce nie zawiodło. Były uściski, powitania z tymi, z którymi się nie widziało przez wakacje i rozmowy z wychowawcami. Szykuje się rok szczególny, bo na uczniów czeka sporo zmian, jak chociażby to, że szkołą zarządza nowa pani dyrektor, a i wśród kadry pedagogicznej wielu nowych nauczycieli.

Oby wszystkim na kolejne 10 miesięcy wystarczyło cierpliwości, wytrwałości i motywacji, a potem znów wakacje.

Oprac. A. Tarczykowska

Przemówienie nowej Pani Dyrektor na rozpoczęcie roku szkolnego

Szanowni Państwo, Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!

Spotykamy się na rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2023/24. Wakacje dobiegły końca, czas więc wrócić do pracy i nauki. Pamiętajmy jednak, że i jedno, i drugie może być źródłem satysfakcji. To dlatego mam nadzieję, że choć przed nami sporo wyzwań, uda się przeżyć wiele wspólnych dobrych chwil.

Szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności i nauki, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować. A ponieważ to ogromnie ważne elementy ludzkiego życia, wspólnie musimy zadbać, by szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym. Tylko w takich warunkach rozwój powierzonych nam, nauczycielom, dzieci, może przebiegać prawidłowo, a nauka będzie przychodzić im z łatwością. Stworzenie tak dobrej atmosfery będzie możliwe tylko wtedy, gdy razem – uczniowie, nauczyciele i rodzice – będziemy się o to starać.

Drodzy Nauczyciele! Życzę wam radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów. Pamiętajcie, że nie wszystkie z nich da się zmierzyć ocenami. Bądźcie dla uczniów autorytetem, źródłem wiedzy i wsparciem.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie! Pamiętajcie, że mamy wspólny cel – jak najlepszą przyszłość Waszych dzieci. Nie zapominajcie też, że my, nauczyciele, jesteśmy tu dla nich. Że zawsze jesteśmy gotowi Was wspierać w wychowaniu Waszych pociech i rozwiązywaniu ich problemów.

Kochani Uczniowie! Witam Was serdecznie i życzę, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać Wasze zdolności i budował pewność siebie. Pamiętajcie, że oceny nie są najważniejsze. Najważniejsze jest to, abyście w tych murach poznali sami siebie, odkryli własne talenty i mocne strony, aby nauka sprawiała Wam przyjemność. Mam nadzieję, że będziecie tu przychodzić z radością, i że wyniesiecie stąd wiele dobrych wspomnień. Z całego serca życzę Wam powodzenia.

Dyrektor SP 3

dr Jeannette Słaby