Projekt iDOC „Otwórz się na pomoc”

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goleniowie zachęca do zapoznania się z interaktywnym filmem w ramach kampanii „Otwórz się na pomoc”,
tym razem w temacie przemocy rówieśniczej.

Zjawisko przemocy objawia się w różnych postaciach. Może być to przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, seksualna. Może zachodzić w domu, na ulicy lub w szkole wśród rówieśników.Przemoc to wciąż temat TABU wśród ofiar. Dlatego chcemy głośno o tym mówić, aby zwrócić uwagę mieszkańców, rodziców, nauczycieli i dzieci, na to zjawisko i mu przeciwdziałać.Film skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Projekt iDOC „Otwórz się na pomoc”, opiera się na nieliniowej narracji, immersji
i interakcji.
 W przypadku stworzonej opowieści, od użytkownika wymagana jest akcja (tak samo jak w grze).Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwe są aż cztery zakończenia. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie przemocy rówieśniczej.

Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi przemocy rówieśniczej.  Scenariusz projektu został opracowany we współpracy z Mają Pisarek – psycholog dziecięcą oraz terapeutką.

Poniżej znajdziecie Państwo link interaktywnego wideo. Zapraszamy.

Data dodania: 2022-09-05 19:26:25
Data edycji: 2022-09-19 15:05:59

E- profilaktyka

Zgłoś się do konkursu !