Program profilaktyki czerniaka - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy w Goleniowie

Program profilaktyki czerniaka

Program profilaktyki czerniaka pt.: "ZnamiÄ™! Znam je?

W maju 2023 r.  uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoÅ‚y brali udziaÅ‚ w zajÄ™ciach w ramach  Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka edycja 2022/2023. Jego gÅ‚ównym celem jest budowanie Å›wiadomoÅ›ci wystÄ™powania czerniaka, odpowiedzialnych zachowaÅ„ oraz prozdrowotnych postaw wÅ›ród mÅ‚odzieży. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli siÄ™: co to jest czerniak, jak kontrolować skórÄ™ oraz poznali metody skutecznej profilaktyki. W trakcie spotkania zostaÅ‚y wykorzystane filmy edukacyjne, prezentacje, ulotki, plakaty, zdjÄ™cia, indywidualne karty pracy ucznia.  DziÄ™ki zdobytej wiedzy nastolatkowie mogÄ… stać siÄ™ ambasadorami akcji w swoich lokalnych Å›rodowiskach, zachÄ™cajÄ…c rodzinÄ™ i znajomych do podjÄ™cia niezwykle prostych dziaÅ‚aÅ„ profilaktycznych.

Projekt realizowany jest na zaproszenie Studenckiego KoÅ‚a Naukowego Onkoma dziaÅ‚ajÄ…cego przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii SkÅ‚odowskiej – Curie w Warszawie – PaÅ„stwowego Instytutu Badawczego (SKN ONKOMA).

link do strony programu

lub https://www.akademiaczerniaka.org/

PamiÄ™tajmy! Znajomość cech charakterystycznych czerniaka i regularna obserwacja znamion może pomóc we wczesnym wykryciu podejrzanych zmian, a tym samym dać szansÄ™ na caÅ‚kowite wyleczenie.

Data dodania: 2023-09-19 11:25:12
Data edycji: 2023-09-19 11:28:31