Program - Labolatoria Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział  w ogólnopolskim programie    #Laboratoria Przyszłości.

Otrzymaliśmy rządowe wsparcie finansowe i zakupiliśmy sprzęt w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Od kilku tygodni działa, zakupione z tych środków, Wirtualne Laboratorium chemiczne Empiriusz. Część naszych uczniów już zapoznała się z nowymi goglami VR, a chętni  przeprowadzili wirtualnie kilka pierwszych doświadczeń chemicznych.

W ramach programu szkoła zakupiła kilka robotów (wraz z matami i czujnikami) do nauki programowania dla uczniów najmłodszych. W zeszłym tygodniu, na kole z robotyki, dzieci napisały swoje pierwsze programy – wycieczkę dla robota Photon. Również podczas lekcji z wychowawcą dzieci będą pracowały z robotami Bee-Bot i Blue-Bot.

Dla koła programowania otrzymaliśmy zestawy programowalnych klocków LEGO@ Education SPIKETM Prime, składanego robota Abilix Krypton 8 oraz drukarkę 3D z laptopem.

Zakupiliśmy wyspecjalizowany aparat fotograficzny firmy Sony ZV-I do wideoblogów z licznymi akcesoriami: statyw, gimbal, mikrofon kierunkowy i zestaw oświetleniowy oraz kompaktowy system mikrofonów bezprzewodowych. Od września ruszy koło fotograficzne, na którym nasi uczniowie nacieszą się tymi gadżetami, a już teraz aparat będzie służył do fotografowania szkolnych wydarzeń.

Z kolei na lekcjach informatyki w starszych klasach uczniowie poznają wiedzę z zakresu elektroniki i nowoczesnej technologii TME-EDU-ARD-2 na zestawie edukacyjnym Arduino ze stacją lutowniczą.

Największym naszym zakupem jest drukarka 3D. Zakupiliśmy do niej dużą szafkę oraz zapas filamentów. Szafka pomieści między innymi wydrukowane podczas lekcji informatyki i koła programowania prace naszych uczniów.

Data dodania: 2022-03-20 12:22:29
Data edycji: 2022-03-20 12:24:14