Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pasowanie na ucznia

W środę, 29 września 2021r., odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na uczniów. Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty, w którym borą udział dzieci, ich rodzice a także nauczyciele i starsi koledzy i koleżanki. Od tego dnia każde dziecko czuje się już „prawdziwym” uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.

Uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali w poczet szkolnej społeczności. Największym przeżyciem dla dzieci był sam moment pasowania, kiedy to Pani Dyrektor Jolanta Jarlaczyńska, poprzez dotknięcie ogromnym zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka, przemieniła ich w uczniów.

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki od Rady Rodziców, starszych kolegów z klasy trzeciej i rodziny.

To był wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów i ich rodziców. Najmłodszym naszym  uczniom życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Data dodania: 2021-10-01 16:09:44
Data edycji: 2021-10-08 16:25:30
Ilość wyświetleń: 243

Konkursy

Zgłoś się do konkursu !
Więcej informacji

Stacja meteo

Sprawdź pogodę w Helenowie i okolicy
Więcej informacji

Spis Powszechny

Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Więcej informacji

Kalendarz

Strefa Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej