Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Nowe Horyzonty klasy I-III listopad

W ramach projektu ,,Nowe horyzonty edukacji filmowej" Uczniowie klas I- III 16.11.2023r. kolejny raz poszli do kina w Goleniowie na projekcję filmu ,,Sonia"- reż. C. Edfeldt, L. H. Clyne. Obudowę dydaktyczną filmu przedstawiła edukatorka filmowa p. Michalina Drygasiewicz i obejrzeliśmy to w prezentacji multimedialnej ,,Co to jest scenografia?". Uczniowie poznali kluczowe pojęcia: scenografia, scenograf, dekoracja, rekwizyt, wyobraźnia, scena, obraz.

 

Film pt. ,,Sonia" opowiada o siedmioletniej dziewczynce- Soni, która była obdarzona wyobraźnią i po raz pierwszy nocowała poza domem, u nowej koleżanki Celestyny. Tam wszystko było całkiem inne, a nawet odrobinę magiczne. Film zabiera w podróż do krainy fantazji i pozwala spojrzeć na rzeczy zwykłe zupełnie inaczej. To historia o świecie, w którym zwierzęta na obrazach żyją, a przytulanki stają się przyjaciółmi. Kiedy ostatecznie okazuje się, że byliśmy we śnie Soni, niemal od razu oglądające dziecko może połączyć to z wyobraźnią. To dobry punkt wyjścia do rozmów- tak o inspiracji w sztuce, jak też o byciu innym i o akceptacji.

Data dodania: 2023-11-19 13:00:27
Data edycji: 2023-11-19 13:04:17
Ilość wyświetleń: 121

E- profilaktyka

Konkursy

Zgłoś się do konkursu !
Więcej informacji

Gazetka szkolna

ZALOOKAJ
Więcej informacji

Stacja meteo

Sprawdź pogodę w Helenowie i okolicy
Więcej informacji

Kalendarz

Strefa Rodzica i Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej