Ikona powiększania tekstu
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Nowe Horyzonty klasy I-III listopad

W ramach projektu ,,Nowe horyzonty edukacji filmowej" Uczniowie klas I- III 16.11.2023r. kolejny raz poszli do kina w Goleniowie na projekcję filmu ,,Sonia"- reż. C. Edfeldt, L. H. Clyne. Obudowę dydaktyczną filmu przedstawiła edukatorka filmowa p. Michalina Drygasiewicz i obejrzeliśmy to w prezentacji multimedialnej ,,Co to jest scenografia?". Uczniowie poznali kluczowe pojęcia: scenografia, scenograf, dekoracja, rekwizyt, wyobraźnia, scena, obraz.

Film pt. ,,Sonia" opowiada o siedmioletniej dziewczynce- Soni, która była obdarzona wyobraźnią i po raz pierwszy nocowała poza domem, u nowej koleżanki Celestyny. Tam wszystko było całkiem inne, a nawet odrobinę magiczne. Film zabiera w podróż do krainy fantazji i pozwala spojrzeć na rzeczy zwykłe zupełnie inaczej. To historia o świecie, w którym zwierzęta na obrazach żyją, a przytulanki stają się przyjaciółmi. Kiedy ostatecznie okazuje się, że byliśmy we śnie Soni, niemal od razu oglądające dziecko może połączyć to z wyobraźnią. To dobry punkt wyjścia do rozmów- tak o inspiracji w sztuce, jak też o byciu innym i o akceptacji.

Data dodania: 2023-11-19 13:00:27
Data edycji: 2023-11-19 13:04:17