NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ kl 4-6

Już drugi raz, nasi uczniowie z klas 4 – 6 uczestniczyli w projekcie NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ. W październiku oglądaliśmy filmy nieme i zapoznaliśmy się z historią kinematografii. Tym razem królowały „Opowieści nocy”. Pod takim właśnie tytułem autorzy przedstawili nam tajemniczy, enigmatyczny, francuski film animowany przedstawiający sześć niepowiązanych ze sobą historii. Każda z przedstawionych krótkich opowieści ma puentę i zachęca do refleksji. Mamy okazję poznać różnych bohaterów z wielu zakątków świata, borykających się z niezwykłymi trudnościami i przeciwnościami, a także doświadczających wzruszeń, emocjonujących momentów, miłości. Bajkowa sceneria i fabuła animacji zachwyca nas prostym przekazem ważnych treści. Poruszone są między innymi kwestie wartości, miłości, wytrwałości w dążeniu do celu, odwagi, dbałości o innych. Najważniejszym wątkiem w przedstawionych filmach animowanych jest dobro. Na podstawie wyborów głównych bohaterów, ich doświadczeń – uczniowie są w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie czy bohater postąpił słusznie ? Jakbym postąpił na jego miejscu ? Zajęcia były inspirujące, głębokie i kształtujące postawy moralne, tym samym zmuszające do refleksji. Przy okazji wyjście do kina zawsze wiążę się z dobrą zabawą!

Data dodania: 2023-11-21 19:22:09
Data edycji: 2023-11-27 19:22:19