Nocowanie w szkole ''BYĆ KOBIETĄ''

"Być kobietą "- to niezwykłe wydarzenie odbyło się w nocy z 1 na 2 kwietnia. Myślałby ktoś,że to prima - aprylisowy żart ale nic podobnego, to działo się naprawdę.Punktualnie o godzinie 19:00 dziewczynki z klas VIII zebrały się w świetlicy szkolnej, założyły specjalnie przygotowane bransoletki - wejściówki - i się zaczęło.

Pierwszym gościem była pani kosmetolog, która udzieliła cennych wskazówek dotyczących dbania o cerę, stosowania odpowiednich kosmetyków a także odpowiadała na liczne pytania uczestniczek. Krótką przerwę przed następnym spotkaniem dziewczyny spędziły przy muzyce - tańczyły i tworzyły własne choreografie.

Kolejnym gościem była pani dietetyk i to spotkanie odbyło się on-line.Pani dietetyk w ciekawy sposób zachęciła nas do właściwego odżywiania się, stosowania diet i uprawiania sportów, a wszystko to dla zachowania zdrowia i urody Oczywiście i tym razem było mnóstwo pytań i wyczerpujących odpowiedzi. Potem była kolacja z pyszną pizzą w roli głównej, wieczorny spacer po osiedlu, wspólne ćwiczenia karate z uczestnikami " Nocy w bibliotece".

Podczas wieczornej toalety zastosowałyśmy różne zabiegi pielęgnacyjne - masaże, maseczki - przecież to nasz wieczór.W zabawie "prawda czy fałsz" dziewczynki dały upust swojej fantazji. Opowiadały różne historie, a czy mówiły prawdę to już ich tajemnica. Już prawie świtało a my jeszcze nie spałyśmy. Były długie rozmowy o modzie, urodzie i takie tam pogaduchy do poduchy. Gdy nadszedł sen, niestety trzeba było już wstawać. Krótka toaleta, sprzątanie świetlicy, herbatka i do domu.

Ach, cóż to była za noc! Mnóstwo wrażeń, nowych doświadczeń, spora dawka wiedzy o zdrowiu i urodzie, a przede wszystkim wspólny pobyt.

Było super!

Data dodania: 2022-04-06 18:25:22