Noc w bibliotece

Po raz kolejny w noc z 3 na 4 lutego 2023r. uczniowie kl. IV – VIII uczestniczyli w imprezie „Noc w bibliotece” pod hasłem: „Raz, dwa, trzy … Biblioteka patrzy”, a mottem naszej nocki była wyliczanka:

Raz, dwa, trzy…

Biblioteka patrzy.

Cztery, pięć, sześć

Pożycz książek, ile chcesz

Siedem, osiem, dziewięć

Nockę z nami spędź

dobrze przy tym bawiąc się.

Dziesięć … zabawa wszem, wszędzie jest!

Celem spotkania było rozwijanie kultury czytelniczej uczniów,integracja grupy oraz kształtowanie wyobraźni twórczej ucznia.

Powitanie grupy odbyło się w sali gimnastycznej. Pierwszym elementem spotkania była gra kalambury, w czasie której uczniowie za pomocą gestów odgadywali nazwy postaci oraz  przedmiotówzwiązanych z elementami bajek znajdujących się w bibliotece.

Następną zabawą była zabawa ,,Chodzi lisek koło drogi”. Zabawa ta pozwoliła zintegrować grupę. Podobnie, jak wspólny taniec Belgijka.

Kolejnym elementem nocki było szukanie w półmroku książki w bibliotece, a następnie wykonanie okładki do wybranej książki. Zadanie to wzbudziło dużą ciekawość uczestników,  ponieważ wybierano książki, nie do końca widząc ich tytuł i nie zawsze znając  treść.

Zadanie to wykonywane było przez naszych uczestników w jednym miejscu, przez dłuższy czas. Dlatego, aby wszystkich rozruszać,następne zabawy były ruchowe. Uczniowiepodzielili się na cztery pięcioosobowe grupy i mieli do wyboru dawne zabawy, czyli zabawy rodziców i dziadków, jak: ,,chłop”, ,,kapsle”, ,,kolanko” oraz ,,grę w gumę”. Zabawy te nie tylko rozruszały grupę, ale wywołały wiele uśmiechu na twarzach naszych uczniów. Następnie wykonywaliśmy karnawałowe maski wzorując się na maskach z literatury, które wykorzystaliśmy w czasie dyskoteki.

Sprawdzając samopoczucie uczestników, zobaczyłyśmy same uśmiechnięte „buźki” i gdyby nie późna pora dzieci z chęcią bawiłyby się jeszcze dłużej.

Noc w bibliotece rozpoczęła się o godzinie 19.30 i zakończyła o 7.30. Uczestnicy byli zadowoleni i uśmiechnięci wychodząc o poranku ze szkoły.

Poniżej umieszczamy filmik z nocy w bibliotece.

Data dodania: 2023-02-06 08:30:53
Data edycji: 2023-02-06 16:48:04