Noc Sylwestrowa

Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Uczniowie i Przyjaciele Szkoły,

Zbliża się magiczna Noc Sylwestrowa, pełna radości, nadziei i wspólnego świętowania. Chciałbym przypomnieć Wam o kilku istotnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się tą wyjątkową chwilą w spokoju i z poszanowaniem dla innych istot.

Petardy i Sztuczne Ognie: Prosimy o rozwagę i zdrowy rozsądek przy używaniu petard oraz sztucznych ogni. Pamiętajmy, że dla naszych zwierząt, zwłaszcza domowych pupili, okres sylwestrowy to czas wzmożonego stresu. Huki i błyski mogą powodować panikę u zwierząt, które mają bardziej wyostrzone zmysły, zwłaszcza słuch. Dlatego apelujemy o ograniczenie używania głośnych fajerwerków.

Zwierzęta boją się wystrzałów: Prosimy o zrozumienie, że zwierzęta, nie tylko nasze domowe przyjaciółki, ale również dzikie zwierzęta, cierpią podczas hucznych zabaw sylwestrowych. Wszystkie stworzenia mają zupełnie inną percepcję niż ludzie, dlatego warto zadbać o ich spokój. Jeśli możemy, zminimalizujmy używanie petard czy fajerwerków w otoczeniu, gdzie przebywają zwierzęta.

Dzieci pod opieką dorosłych: Podczas tej radosnej nocy, gdy oczekiwania na błysk fajerwerków są największe, zadbajmy o bezpieczeństwo naszych najmłodszych. Dzieci powinny przebywać pod opieką dorosłych, którzy odpowiedzialnie zarządzą wszelkimi zabawami pirotechnicznymi.

Dziękuję za zrozumienie i współpracę. Życzę Wam wszystkim bezpiecznej i radosnej Sylwestrowej Nocy oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Z poważaniem,
Dyrektorka Szkoły