Niezapomniana Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

Dopiero co wrócili z Filharmonii, a już wczoraj wczesnym rankiem klasy VI i VII oraz kilkoro uczniów z klasy VIII wyruszyli wraz ze swoimi opiekunami i wychowawczyniami na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Był to czas pełen niezapomnianych wrażeń, ciekawych przygód i wartościowych doświadczeń edukacyjnych.

Dzień 1: Zwiedzanie Twierdzy Kłodzko

Pierwszy dzień rozpoczął się od zwiedzania imponującej Twierdzy Kłodzko. Uczniowie mieli okazję poznać historię tego zabytku oraz zobaczyć jego fascynujące zakamarki ( w tym podziemia). Przewodniczka opowiadała barwne historie o dawnej obronności twierdzy i jej strategicznym znaczeniu.

Dzień zakończyliśmy przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. To był idealny moment na integrację. Wspólne ognisko wprowadziło wszystkich w radosny nastrój i pozwoliło na chwilę odpoczynku po intensywnym dniu..

Dzień 2: Skansen w Pstrążnej, Kaplica Czaszek i Błędne Skały

Drugi dzień wycieczki był równie intensywny. Uczniowie odwiedzili skansen w Pstrążnej, gdzie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało życie na wsi przed laty. Zabytkowe budynki, tradycyjne narzędzia i opowieści o dawnych zwyczajach pozwoliły dzieciom przenieść się w czasie i zrozumieć, jak wyglądało życie ich przodków.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej. To miejsce wywarło na uczniach duże wrażenie i skłoniło do refleksji nad kruchością ludzkiego życia oraz historią regionu.

Popołudnie minęło na wędrówdze po Błędnych Skałach. Labirynt skalny zachwycił wszystkich swoim niepowtarzalnym krajobrazem. Uczniowie z zaciekawieniem eksplorowali wąskie przejścia i podziwiali malownicze formacje skalne. Niezapomniane także było piesze wejście i zejście na szczyt góry.

Po intensywnym zwiedzaniu, nadszedł czas na coś bardziej relaksującego, ale równie angażującego – warsztaty z pizzy. Dzieci mogły samodzielnie przygotować swoje ulubione pizze, co sprawiło im ogromną radość. Warsztaty nie tylko bawiły, ale też uczyły współpracy i kreatywności w kuchni.

Dzień 3: Wycieczka do Skalnego Miasta w Czechach

Ostatniego dnia, grupa udała się do Czech, aby zwiedzić Skalne Miasto w Adršpach. Tamtejsze monumentalne formacje skalne, malownicze jeziora i tajemnicze jaskinie dostarczyły dzieciom mnóstwo wrażeń. Przewodnik opowiedział o geologicznej historii tego miejsca, co wzbogaciło wiedzę uczniów o formowaniu się górskich krajobrazów.

Podsumowanie

Trzydniowa wycieczka do Kotliny Kłodzkiej była niezwykle udana. Uczniowie wrócili pełni pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń. Takie wyjazdy nie tylko integrują klasy, ale też poszerzają horyzonty i wzbogacają wiedzę w sposób praktyczny i angażujący. Dziękujemy wszystkim organizatorom i opiekunom za ich zaangażowanie oraz za zapewnienie dzieciom tak wspaniałych przeżyć.

Data dodania: 2024-05-24 18:00:47
Data edycji: 2024-05-28 07:32:25