Na tropie Kopernika, pierniczków i ciechocińskich tężni

Uczniowie klasa V i VI wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do jednego z najstarszych miast w Polsce- Torunia.

Miasto przywitało nas deszczem, chwilami nawet ulewnym, ale do odważnych świat należy.

Przygodę rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Nie na darmo zostało ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Piękne kamieniczki, w tym Dom Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, Krzywa Wieża, Ratusz Staromiejski i piękne kościoły, to niewątpliwie unikatowe zabytki architektury.

Dużą atrakcją była wizyta w Planetarium i seans pt. „Wirująca Ziemia”, dzięki któremu każdy mógł sobie przypomnieć dlaczego mamy 4 pory roku, dzień i noc oraz jak zmienia się niebo w ciągu 12 miesięcy.

Atrakcji nie zabrakło również drugiego dnia. Trafiliśmy do krainy nauki i zabawy, a tak naprawdę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Przez prawie 3 godziny mogliśmy nie tylko  dotykać eksponaty , ale też eksperymentować, tworzyć i obserwować różne zjawiska fizyczne.

Pełni wrażeń pojechaliśmy do pobliskiego uzdrowiska znanego z solankowych tężni. Ciechocinek, bo o nim mowa, to urokliwe, pełne zieleni i kwiatowych kobierców  miasteczko. Spacer wzdłuż zabytkowych tężni i jodowy mikroklimat pozwolił nam się nieco wyciszyć po szalonej zabawie w Młynie Wiedzy.

Póki co, zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć i krótkich filmików, dzięki nim pobędziecie z nami w klimacie wycieczki, a my powrócimy wspomnieniami do tych radosnych chwil.

Ciechocinek

Data dodania: 2023-06-18 13:15:26