„Moja firma - mam do tego talent” ,

to kolejny projekt współfinansowany przez Narodowy Bank Polski, który będzie realizowany w naszej szkole.

Nasza szkoła po raz kolejny podpisała umowę z NBP celem realizacji działań w ramach edukacji ekonomicznej. Niektórzy uczniowie pamiętają pewnie jeszcze udział w projekcie „Finansowe przygody w SP3” czy też realizację wydarzenia edukacyjnego pod hasłem: Polski ZŁOTY ma sto lat! Tym razem naszym celem jest upowszechnieniu pośród uczniów klas IV-VIII zasad funkcjonowania gospodarki rynkowej iprowadzenia przedsiębiorstwa.Opiekunem merytorycznym projektu będzie prof. M.Porada -Rochoń z Wydziału ekonomicznego Uniwersytetu Szczecińskiego,  zajmująca się  tematyką przedsiębiorczości.

Uważamy, że warto jak najwcześniej umożliwić dzieciom zdobycie umiejętności potrzebnych do kierowania biznesem. W prowadzeniu firmy ważne są takie umiejętności jak analityczne myślenie, wnioskowanie, podejmowanie decyzji oraz odpowiedzialność. Kształtując charakter młodego przedsiębiorcy warto  pozwolić mu z czasem podejmować decyzje związane z firmą, np. podczas  zajęć symulacyjnych.

Dlatego uczestnicy naszego projektu będą mieli okazję nie tylko pozyskać wiedzę w dwóch obszarach tematycznych (Ja na rynku pracy oraz Firma w Polsce )ale też uczestniczyć w  BranżowychSymulacjach Biznesowych. W ramach symulacji uczniowie, prowadząc np. warsztat samochodowy,czy też biuro podroży, będą mieli okazję podjąć  realne decyzje biznesowe zarządzając wirtualnym przedsiębiorstwem w tym m.in.: tworząc stanowiska pracy, zatrudniając pracowników, ustalając wynagrodzenia, kupując sprzęt, inwestując w reklamę tradycyjną oraz internetową, ustalając ceny produktów. Podejmą szereg decyzji, z którymi na co dzień borykają się właściciele firm.

W  czerwcu zostanie też ogłoszony konkurs na pracę „Mój biznes - mam do tego talent”na zwycięzców którego czekają atrakcyjne nagrody  finansowe.

Rekrutacja do zajęć już rusza.
Zapraszamy do kontaktu z p. Elżbietą Kościńską

Data dodania: 2022-02-28 10:57:21