Kolejny etap konkursu „Legenda dla przyszłych pokoleń”

Legendy wszystkich laureatów naszej szkoły doczekały się ilustracji.

Kolejny etap konkursy, w którym „trójka” miała najwięcej finalistów, bo aż siedmiu (Patrycja Giec, Eliza Gabrych, Adrianna Sobczak, Helena Traczyk, Mikołaj Milewski oraz Zuzanna Werschler i Hanna Religa), to wydanie książki.

Teraz Goleniowski Dom Kultury – organizator – docenił tych, którzy najlepiej zilustrowali prace młodych twórców legend. Podczas XXX Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej Color Art pod patronatem Polskiego komitetu ds. UNESCO wyłoniono laureatów ilustracji do wcześniej napisanych legend uczniów szkół z gminy Goleniów. Podczas finału Color Art młodzi twórcy z Polski, a także z wielu krajów Europy, mieli okazję spotkać się i poznać, a przede wszystkim zobaczyć, jak ich literacką wizję inni młodzi ludzie potrafią zwizualizować. Wrażenia były niesamowite. Okazało się, że osobą wyróżnioną w konkursie plastycznym jest także nasza uczennica. Weronika Miełdun z klasy 8a wykonała pracę do legendy swojej młodszej koleżanki Zuzanny Werschler pt. „Wilk ze skrzydłami”. To niezwykle ciekawa i wyjątkowa kontynuacja tego konkursu, będąca swego rodzaju współpracą i korelacją uczniów naszej szkoły.

Przypomnijmy, że wcześniejszym działaniem w ramach realizacji konkursu było czytanie nagrodzonych legend przez znanych i lubianych celebrytów – aktorów, piosenkarzy.  Natomiast kolejnym etapem będzie wydanie książki z legendami oraz ilustracjami laureatów Color Art, a potem uwiecznienie bohaterów legend w postaci rzeźb, które znajdą swoje miejsce w przestrzeni Goleniowa.

Data dodania: 2021-12-17 19:10:36
Data edycji: 2021-12-17 19:16:35