Klasy 8 z wizytą w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy w Goleniowie

Klasy 8 z wizytą w Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie

Dnia 21 kwietnia 2022 roku uczniowie klas ósmych wraz z trójkÄ… nauczycieli udali siÄ™ komunikacjÄ… podmiejskÄ… do ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Nr 1 przy ulicy NiepodlegÅ‚oÅ›ci 1 w Goleniowie.

WyjÅ›cie zorganizowane zostaÅ‚o w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Uczniowie zostali zapoznani z oferta edukacyjnÄ… szkoÅ‚y oraz bazÄ… lokalowÄ…. Uczestniczyli w zajÄ™ciach ze skÅ‚adania materiaÅ‚owych serwetek. Zapoznali siÄ™ z zasadami obowiÄ…zujÄ…cymi podczas zameldowania w recepcji goÅ›cia hotelowego, a nastÄ™pnie praktycznie dwie uczennice z klasy 8b odegraÅ‚y scenkÄ™ zameldowania goÅ›cia zgodnie z standardowÄ… procedurÄ…- check in. Wykonywane przez uczniów zadania byÅ‚y namiastkÄ… umiejÄ™tnoÅ›ci, które można nabyć obierajÄ…c jako drogÄ™ dalszej edukacji kierunek technik hotelarstwa. Bardzo interesujÄ…ce byÅ‚y także warsztaty zorganizowane w pomieszczeniach, gdzie na co dzieÅ„ odbywajÄ… siÄ™ zajÄ™cia dla uczniów ksztaÅ‚cÄ…cych siÄ™ zawodzie technik spedytor. MÅ‚odzież naszej szkoÅ‚y zostaÅ‚a podzielona na kilka zespoÅ‚ów, po czym każdy z nich otrzymaÅ‚ jednakowe zadanie. Polecenie bazowaÅ‚o na zestawieniu tabelarycznym zamówienia od klienta. NależaÅ‚o: uformować palety z wyrobami; obliczyć ilość potrzebnych palet; obliczyć wagÄ™ każdej palety oraz wagÄ™ caÅ‚ego Å‚adunku; sprawdzić, czy caÅ‚y Å‚adunek zmieÅ›ci siÄ™ w naczepie.ZajÄ™cia prowadzone byÅ‚y przez uczniów Technikum pod nadzorem nauczycieli.

Zaplanowany dwugodzinny czas pobytu w  ZS Nr 1 bardzo szybko minÄ…Å‚ i trzeba byÅ‚o udać siÄ™ w drogÄ™ powrotnÄ…- tym razem jednak pieszo.

Data dodania: 2022-04-27 17:56:31
Data edycji: 2022-04-27 18:02:21