Klasa VII w ''Goleniowskiej Szkole pod żaglami''!

?⛵️? W środę uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią, panią Izabelą Tymińską-Wąż, i nauczycielem WF, panem Grzegorzem Ślimakiem, wzięli udział w projekcie "Goleniowska Szkoła pod żaglami" ??‍??‍?. To wieloletnie przedsięwzięcie, które co roku wprowadza siódmoklasistów w świat żeglarstwa ?️?.

✨ Cele projektu:

Zapoznanie z żeglarstwem - bezpieczny i zgodny z naturą wypoczynek nad wodą ??.

Sterowanie jachtem - nauka samodzielności i rozwiązywania problemów ??.

Doskonalenie sprawności fizycznej - aktywność na świeżym powietrzu ?️‍♂️?.

Poznawanie piękna przyrody i żywiołów - integracja i współpraca w grupie ??.

Kształtowanie odpowiedzialności za siebie i innych członków załogi ??.

? Uczniowie będą mieli okazję zdobyć podstawową wiedzę żeglarską, sterować jachtem, poznawać akwen J. Dąbie, a także dowiedzieć się o historii miast hanzeatyckich i kadłubie betonowego statku z okresu II Wojny Światowej ⚓?. W roku 2024 w projekcie weźmie udział aż 359 uczniów z 11 szkół, pod opieką 35 wychowawców! ?‍??‍??‍??‍? Zajęcia odbywają się w Ośrodku Wodnym w Lubczynie, gdzie uczniowie spędzą 7 godzin na rejsie łodziami żaglowymi ?‍♂️?. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił na szotach, żaglach i na sterze ?⚓.

Transport uczniów na przystań w Lubczynie zapewnia wynajęty autobus ??‍?‍?‍?. Zajęcia rozpoczynają się od zapoznania z zasadami bezpiecznego żeglowania, a następnie kontynuowane są na jednostkach żaglowych zgodnie z harmonogramem ?️⛵.

To będzie niezapomniana przygoda dla wszystkich uczestników! ?✨

#Żeglarstwo #Edukacja #GoleniowskaSzkołaPodŻaglami #KlasaVII #Przygoda #NaukaPrzezZabawę ?⛵??‍♂️?‍??‍?

Data dodania: 2024-05-28 20:01:37
Data edycji: 2024-05-28 20:05:42