Klasa 4 na „żywej” lekcji przyrody.

Na zaproszenie Nadleśnictwa w Kliniskach Wielkich klasa czwarta zawitała w lasach Puszczy Goleniowskiej. Choć było jeszcze zimno, to już można było zaobserwować, że las budzi się do życia wiosennego. Podczas spaceru uczniowie słuchali opowiadań o leśnych zwierzętach i ptakach, oglądali pozostawione przez nie ślady i nauczyli się, jaka jest różnica między rogami a porożem.

Na warsztaty składała się też część plastyczno-techniczna. Uczestnicy tworzyli pisanki i wykonali maski królików oraz kurczaków. Okazało się, że styczniowa lekcja matematyki w pijalni czekolady zostawiła po sobie trwały ślad w postaci wiedzy. Uczniowie od razu sprawdzali, czy wzór na ich pisankach jest symetryczny.

Spotkanie zakończyło integracyjne ognisko z kiełbaskami i piankami oraz atrakcje ruchowe na leśnym placu zabaw.

Data dodania: 2023-04-16 12:12:30
Data edycji: 2023-04-16 12:38:31