Każdy maluch wie, co Ziemi czyni źle

W ekologicznych warsztatach w SP3, tym razem, wzięli udział nasi najsłodsi uczniowie z klasy II i oddziału przedszkolnego.

Dzieci szukały odpowiedzi na tak banalne, ale jakże istotne pytania: Co zrobić, aby zadbać o środowisko, które nas otacza? Co możemy zrobić dla naszej planety, żeby ją uratować przed cywilizacyjnymi zagrożeniami? Ile zależy od każdego z nas? I jakie zwyczaje mogę wprowadzić we własnym domu, żeby wypełnić obywatelski obowiązek dbania o środowisko, w którym żyję?

Zajęcia poprowadzili goście, którzy odwiedzili naszą szkołę – ekspertki w temacie z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Goleniowie. Nie da się ukryć, że prelegentki były mile zaskoczone wiedzą naszych najmłodszych uczniów na temat segregacji śmieci i recyklingu. Doceniły aktywność dzieci i chęć przyswajania nowej wiedzy, bowiem wszyscy wiemy, że taką wiedzę należy regularnie utrwalać od najmłodszych lat.

Zwieńczeniem zajęć było wykonanie prac plastycznych przez naszych uczniów. A za wytrwałość, wiedzę i pracowitość podczas warsztatów, uczniowie otrzymali drobne upominki, które mają przypominać na co dzień o konieczności dbania o naszą planetę.

Data dodania: 2022-02-17 17:56:18
Data edycji: 2022-02-17 18:13:02