Karta rowerowa

04.06.2024r. – II egzamin teoretyczny- poprawkowy (według planu lekcji);

11.06.2024r. – egzamin praktyczny , boisko szkolne;

PROCEDURA UZYSKANIA KARTY ROWEROWEJ

Uzyskanie karty rowerowej wymaga postepowania zgodnie z poniższą procedurą:

1. Uczeń powinien pobrać od nauczyciela techniki/sekretariatu szkolnego Arkusz zaliczeń ucznia.
  2. Wypełnić czytelnie swoje dane osobowe.
  3. Uzyskać wpis ( zgodę) rodzica lub prawnego opiekuna.
  4. Uzyskać wpis ( zgodę) nauczyciela wychowawcy.
  5. Zgłosić się do nauczyciela techniki w wyznaczonym terminie z wypełnionym Arkuszem zaliczeń ucznia oraz aktualnym zdjęciem legitymacyjnym.
  6. Uczestniczyć w teoretycznych zajęciach szkoleniowych przygotowujących do zaliczeń.
  7. Przystąpić do testu teoretycznego z zagadnień o ruchu drogowym.
  8. Po pozytywnym zaliczeniu testu teoretycznego, przystąpić do sprawdzianu praktycznego z jazdy na własnym lub szkolnym rowerze na placu manewrowym.

WARUNKI UBIEGANIA SIĘ O KARTĘ ROWEROWĄ :

1. Do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić uczniowie, którzy nie później niż w dniu egzaminu ukończyli 10 lat.
  2. Uczeń powinien w wyznaczonym terminie złożyć wypełniony czytelnie Arkusz zaliczeń ucznia wraz z aktualnym zdjęciem legitymacyjnym.
  3. W przypadku braku podpisu rodzica/opiekuna prawnego lub wychowawcy, uczeń nie może ubiegać się o uzyskanie karty rowerowej.
  4. Uczeń musi uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych zorganizowanych w ramach lekcji techniki z wychowania komunikacyjnego.
  5. Nauczyciel ustala termin egzaminu z Dyrektorem szkoły i podaje do wiadomości rodziców na stronie szkoły.
  6. Uczeń przystępuje do sprawdzenia umiejętności teoretycznych w wyznaczonym terminie, sprawdzian odbywa się w formie testowej.
  7. W przypadku niezaliczenia lub nieprzystąpienia do sprawdzianu w pierwszym terminie, uczeń może przystąpić do jednego sprawdzianu poprawkowego w drugim terminie. Termin ustala nauczyciel techniki w porozumieniu z Dyrektorem szkoły.
  8. Uczeń zalicza egzamin teoretyczny jeśli uzyska min. 80% poprawnych odpowiedzi. Test składa się z 12 pytań, 10 poprawnych odpowiedzi zalicza test.
  9. Po zaliczeniu sprawdzianu teoretycznego uczeń przystępuje do sprawdzianu praktycznego z jazdy na rowerze.
  10. Egzamin praktyczny musi odbywać się wyłącznie na rowerze posiadającym wyposażenie przewidziane przez prawo o ruchu drogowy.
  11. Egzamin praktyczny polega na wykonaniu następujących zadań egzaminacyjnych:
  • przygotowanie do jazdy i ruszanie z miejsca na płaskim terenie;
  • jazda do przodu po prostej i łukach;
  • jazda po łukach w kształcie cyfry 8;
  • hamowanie i zatrzymanie pojazdu w określonych miejscach;
  • prawidłowym wykonaniu manewrów na drodze takich jak : skręt w prawo i w lewo, omijanie, włączanie się do ruchu.
  • Uczniowi, który spełnił wszystkie wymagania egzaminacyjne do kierowania rowerem, wydawana jest karta rowerowa.
  • Karta rowerowa wydawana jest na podstawie sporządzonego przez koordynatora sprawozdania z przeprowadzonego egzaminu.
  • Karta rowerowa wydawana jest w sekretariacie szkoły bezpłatnie w ciągu 2 tygodni od czasu przeprowadzonego egzaminu.
  • Rejestr wydanych kart rowerowych prowadzony i przechowywany jest w sekretariacie szkoły.
  • W przypadku utraty lub zniszczenia karty rowerowej rodzic składa pisemne oświadczenie o zaistniałym fakcie. Za duplikat karty szkoła pobiera odpowiednia opłatę zgodną z odrębnymi przepisami.
  • Duplikat może być wydany do ukończenia 18 roku życia przez zdającego.
  • Koordynatorem wszystkich działań jest nauczyciel techniki w porozumieniu z Dyrektorem szkoły.

Data dodania: 2024-05-20 18:01:58
Data edycji: 2024-05-27 18:02:25