Jurajski Park

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Tego dnia sala przedszkolna zmieniła się niezwykły kącik: ” Jurajski park”, w którym oglądaliśmy dinozaury, plakaty, książki o dinozaurach. Z tej okazji zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Dzieci obejrzały i wysłuchały prezentacji multimedialnej poświęconej tym prehistorycznym olbrzymom. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz mogły oglądnąć wykopaliska szkieletów tych zwierząt. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, układały rytmy. Dowiedziały się jak rodzą się małe dinusie, układały historyjkę obrazkową rozwoju dinozaura. Chętnie poznawały nazwy dinozaurów i dzieliły się swoją wiedzą. W zorganizowanych kącikach przyrody można było podziwiać diplodoki, tyranozaury, triceratopsy itp. Nie zabrakło również ciekawych zabawach ruchowych oraz plastycznych związanych z tematyką zajęć.

Data dodania: 2023-02-10 10:16:32
Data edycji: 2023-02-10 10:19:00