Jak w Polsce obchodzimy Boże Narodzenie?

Dnia 6 grudnia w naszej szkole, obchodziliśmy jednocześnie szkolne Mikołajki oraz Dzień Projektowy pod hasłem:

"Jak w Polsce obchodzimy Boże Narodzenie?".

Uczniowie podczas lekcji, oprócz wykonywania różnych ozdób choinkowych, szukali odpowiedzi na pytania o tradycje świąteczne, o sposoby przeżywania świąt w naszych rodzinach oraz szukali w różnorodnych, dostępnych źródłach informacji wiadomości, jakie tradycje przyjęliśmy w Polsce i kultywujemy od innych narodów ?

Uczniowie dowiedzieli się, że choinka którą stawiamy w naszych domach podczas świąt pochodzi z Niemiec.

Uczniowie klasy ósmej tego dnia pisali próbny egzamin z j. polskiego.

Po egzaminie przybyli na salę gimnastyczną, na której bawili się w różne gry,tańczyli, śpiewali, bawili się podczas konkursów i śpiewu karaoke.

Dzień był pełen wrażeń, kolorowych ubrań i wielu uśmiechu na twarzach. Uczniowie wyszli ze szkoły zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę dotyczącą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, których wszyscy już nie możemy się doczekać.

Data dodania: 2021-12-06 21:15:51
Data edycji: 2021-12-10 16:18:51

Zgłoś się do konkursu !

Stacja meteo