Jak biwak, to ekskluzywny - tylko w Pałacu!

? W czwartek i piątek, klasy czwarta i piąta ? były w Runowie na biwaku survivalowym w Pałacu Pod Bocianim Gniazdem.

Program był bardzo intensywny i zróżnicowany: pionierka obozowa, strzelanie z łuku, ognisko, konie, Most Tybetański, zabawa, siatkówka i mnóstwo integracji. Uczniowie zbudowali wspaniałe szałasy, każdy wyjątkowy i w swoim stylu. Rozpalili ognisko krzesiwem i zmierzyli się z mostkiem linowym nad strumykiem oraz błotem dookoła ? Każdy strzelił z łuku do tarczy ze słomy. Upiekliśmy kiełbaski przy ognisku z… Dyrygentem! Na koniec bardzo długiego dnia, klasa piąta zagrała “piaskowy” mecz w siatkówkę.

Drugi dzień zaczęliśmy od poznania tutejszych koni i kuców. Poznaliśmy ich rodzaje, zwyczaje, wymagania i koszty utrzymania. Następnie usłyszeliśmy bogatą historię rejonu i pałacu, który odwiedziliśmy. Główną atrakcją tego dnia był Most Tybetański 7 metrów nad ziemią. Z pełnym zabezpieczeniem, część uczniów pokonywała swoje lęki, a pozostali świetnie czuli się wśród drzew. Był też do pokonania sprawnościowy tor przeszkód. Dodatkowo, odwiedził pałac gospodarz – piękny bocian. Pobyt uczniowie zakończyli bardzo aktywnie: meczem w piłkę nożną lub siatkową.

Posiłki były pyszne i znikały z talerzy błyskawicznie. Prowadzący gry i zabawy byli wspaniali, a uzyskane przeżycia niezapomniane. Wszyscy czekają na kolejne, tak ciekawe wyjazdy ?

Biwak #Survival #PałacPodBocianimGniazdem #Runowo #Integracja #Zabawa #Przygoda #Szkoła #NiezapomnianeChwile #Konie #MostTybetański #Ognisko #Wspomnienia #Przyjaźń

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

Data dodania: 2024-06-15 16:11:16
Data edycji: 2024-06-15 16:31:09