Dzień Ziemi w naszej szkole.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, jednocześnie największe ekologiczne święto, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska naturalnego. Corocznie obchodzone jest pod innym hasłem przewodnim. W tym roku brzmi ono „Inwestujmy w naszą planetę”.

W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 21 kwietnia.
Tego dnia nasi uczniowie do szkoły przyszli ubrani na zielono, niebiesko i brązowo. Zaczęliśmy od przypomnienia i wspólnego zastanowienia się nad przyszłością naszej planety, koniecznością podejmowania działań proekologicznych. Wspominaliśmy wymarłe i wytępione w Polsce gatunki, a także obejrzeliśmy fragmenty filmu S.O.S dla Ziemi.

Punktem obowiązkowym na naszej liście był spacer po pobliskim lesie i testowanie aplikacji służącej do oznaczania gatunków roślin i zwierząt oraz wieku drzew.
Przedstawiciele klas wykonali prace plastyczne na jeden z wybranych przez siebie tematów. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością, na szkolną wystawę dostarczono ciekawe prace; pojawiły się roboty, rakiety, samochody, zwierzęta, a to wszystko wykonane z butelek, puszek, kartonów i wielu innych niepotrzebnych już materiałów!

Trud pracy braci uczniowskiej został przez Radę Rodziców nagrodzony kiełbaskami pieczonymi nad ogniskiem (drewno na opał było odpowiednio sezonowane i pochodziło z drzew liściastych, które zawiera mniejsze ilości substancji żywicznych).

To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje on wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

Data dodania: 2023-04-21 19:23:17
Data edycji: 2023-04-21 19:29:19