Każdy kraj ma swoje tradycje i sposób obchodzenia karnawału. Jednym ze zwyczajów karnawałowych w Polsce jest organizowanie zabaw, na których każdy uczestnik powinien posiadać odpowiednie przebranie na bal karnawałowy. Niegdyś w bogato zdobionych salach ratuszowych organizowano wystawne bale, czyli tak zwane reduty i uczty, którym często towarzyszyły maski, mniej zamożni mieszczanie i chłopi bawili się na domowych potańcówkach. Obecnie najczęściej kultywuje się tę tradycję karnawałową głównie wśród dzieci, które bawią się w szkołach i przedszkolach.
Uczniowie klasy II naszej szkoły postanowili zorganizować bal (ze względów zagrożenia epidemicznego tylko dla uczniów własnej klasy) w ostatni dzień przed feriami. Zadaniem uczniów byłowcześniejsze przygotowanie przebrania (chociaż jeden element stroju musiał być wykonany samodzielnie) i zaprezentowania do podczas balu. Należy podkreślić kreatywność dzieci, a plotka głosi, że przygotowując przebranie dobrze bawili się ze sobą różni członkowie rodzin ?
Dzień w szkole zaczął się od zajęć lekcyjnych w powiązaniu ze słowem „karnawał”. Były karnawałowe wyliczanki oraz rozmowy o tym, w jaki sposób karnawał jest obchodzony w różnych krajach. Następnie dzieci miały za zadanie wykonanie wesołego, karnawałowego Pana Balonika. A później…. Królowała muzyka, delikatne pląsy i poczęstunek.
Był to dzień pełen radości i wspólnej zabawy. I oby takie właśnie były dla nas wszystkich rozpoczynające się ferie zimowe.
Do zobaczenia za dwa tygodnie. Spotkajmy się pełni wrażeń, pozytywnej energii i uśmiechu, gotowi na nowe wyzwania w szkole.