Dzień klasy II z karnawałem

Każdy kraj ma swoje tradycje i sposób obchodzenia karnawału. Jednym ze zwyczajów karnawałowych w Polsce jest organizowanie zabaw, na których każdy uczestnik powinien posiadać odpowiednie przebranie na bal karnawałowy. Niegdyś w bogato zdobionych salach ratuszowych organizowano wystawne bale, czyli tak zwane reduty i uczty, którym często towarzyszyły maski, mniej zamożni mieszczanie i chłopi bawili się na domowych potańcówkach. Obecnie najczęściej kultywuje się tę tradycję karnawałową głównie wśród dzieci, które bawią się w szkołach i przedszkolach.

Uczniowie klasy II naszej szkoły postanowili zorganizować bal (ze względów zagrożenia epidemicznego tylko dla uczniów własnej klasy) w ostatni dzień przed feriami.
Zadaniem uczniów byłowcześniejsze przygotowanie przebrania (chociaż jeden element stroju musiał
być wykonany samodzielnie) i zaprezentowania do podczas balu. Należy podkreślić kreatywność dzieci,
a plotka głosi, że przygotowując przebranie dobrze bawili się ze sobą  różni członkowie rodzin ?

Dzień w szkole zaczął się od zajęć lekcyjnych w powiązaniu ze słowem „karnawał”. Były karnawałowe wyliczanki oraz  rozmowy  o tym, w jaki sposób karnawał jest  obchodzony w różnych krajach. Następnie dzieci miały za zadanie wykonanie wesołego, karnawałowego Pana Balonika.
A później….  Królowała muzyka, delikatne pląsy i poczęstunek.

Był to dzień pełen radości i wspólnej zabawy.
I oby takie właśnie były dla nas wszystkich rozpoczynające się ferie zimowe.

Do zobaczenia za dwa tygodnie.
Spotkajmy się pełni wrażeń, pozytywnej energii i uśmiechu, gotowi na nowe wyzwania w szkole.

Data dodania: 2022-01-31 14:50:08
Data edycji: 2022-02-01 10:14:20