Dzień Dziecka na wesoło i z patronem w tle

Pogoda nie dopisała, ale dopisały dobre humory i chęć zabawy w ten jedyny dzień w roku, kiedy każdy choć na chwilę czuje się dzieckiem.

Plany były nieco inne, mieliśmy się bawić w plenerze, ale pogoda nieco pokrzyżowała zamiary, więc zrealizowaliśmy plan B. Już od rana każdemu towarzyszył uśmiech, a w ten nastrój wprowadzili nas młodzi aktorzy z koła teatralnego, którzy pochwalili się swoim kunsztem w przedstawieniu na motywach utworów Jana Brzechwy. Po spektaklu, natchnieni utworami Brzechwy, młodzi, utalentowani, wykonywali prace plastyczne nawiązujące do symboli twórczości Jana Brzechwy. Ponieważ przy okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się Dzień Patrona, to dzieci uczciły pamięć o patronie poprzez czytanie jego utworów, udział w quizie dotyczącym Jana Brzechwy i recytację wierszy.

Najodważniejsi wzięli udział w karaoke, a ci, którzy woleli rozrywkę umysłową, zatapiali się w zagadkach matematycznych. Dla nich było sudoku i obcowanie z robotami Photon. To zupełnie nowa atrakcja dla uczniów naszej szkoły. Żeby z niej skorzystać, najpierw trzeba było zapoznać się z aplikacją PhotonCoding, w której z bloczków programowało się robota. Zadanie wydawało się być proste: ułożyć program, żeby robot przejechał labirynt ułożony przez uczniów z koła programowania. Jednak oszacowanie długości każdego odcinka drogi przysporzyło sporo problemów. Programy wymagały wielu testów i kolejnych poprawek. Ostatecznie tylko piątce uczniów udało się przeprowadzić Photona przez linię mety.

Po wysiłku intelektualnym i manualnym oraz fizycznym, przyszedł czas na błogie leniuchowanie i zajadanie przygotowanych smakołyków. A w tym temacie można było zaszaleć, od potraw z grilla na słono, poprzez popcorn na ciepło, aż do słodkości w postaci lodów, gofrów i deserów.

Data dodania: 2022-06-02 19:42:54
Data edycji: 2022-06-02 20:01:46