Dzień dziecka

Jak mówią słowa znanej piosenki „Wszystkie Dzieci nasze są..” i dzisiaj wspólnie z nimi świętowaliśmy Dzień Dziecka. Inauguracja rozpoczęła się od występu szkolnego kółka teatralnego MASKARADA, które zaprezentowało przedstawienie inspirowane Brzechwowskim „Kotem w butach”. Widać w nim było ogrom włożonej pracy oraz wysiłku naszych młodych, uzdolnionych aktorsko dzieci. Występ był ciekawy i inspirujący.

??? Nauczyciele, Rodzice i sami Uczniowie zadbali o różnorodność form i metod spędzania tego wyjątkowego czasu. Dlatego po przedstawieniu, dzieciaki ruszyły w poszukiwaniu atrakcji. Część osób zatrzymała się przy stanowisku z goframi, inni odwiedzili warsztat warkoczykowy, który działał bez wytchnienia. Jakby tego było mało, w oddali już stała maszyna do popcornu, wata cukrowa i lody. Na koniec nawet pojawiła się pizza! ? Warto było zbilansować te węglowodanowe dobrodziejska, dlatego dostępne były również konkurencje sportowe np. przeciąganie liny, rzut do celu czy skoki w worku. Uwieńczeniem sportowej odsłony dzisiejszego dnia był MINI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ TRÓJEK. Najlepszymi okazali się być :

?? W Grupie 1 : Karolina Nowicka klasa 6, Małgosia Standela klasa 6, Lena Skierska klasa 6; ?

W Grupie 2 : Leon Lewandowski klasa 4, Olaf Krupiński klasa 4, Radosław Grabień klasa 6;?

Dla naszych uzdolnionych artystycznie dzieci, była możliwość malowania na folii, tworzenia kolorowych, różnorodnych baniek oraz rysowanie kredą. Tutaj również wyłoniliśmy zwycięzców :

1. Julia Pachuta klasa 4;

2. Natalia Nowak klasa 6;

3. Filip Rozdeba klasa 4;

Wyróżnienie : Zuzanna Faryńska klasa 4; Nadia Sienkiewicz klasa 4; Aleksandra Małecka klasa 4;

W czasie dzisiejszego dnia odbył się KONKURS MAM TALENT. Uczestnicy byli fenomenalni i sam fakt, że wystąpili przed całą szkołą, sprawia, że są zwycięzcami! Same występy okazały się być przepięknym przeżyciem i wyłonienie miejsc na podium było szalenie trudne. Dla każdego uczestnika czekał słodki upominek od szkoły, a nagrody sponsorowała Rada Rodziców. Wyniki MAM TALENT prezentują się następująco :

1. Małgorzata Standela klasa 6 – gra na gitarze;

2. Zuzanna Lewandowska klasa 1 – gimnastyka artystyczna;

3. Natalia Nowak klasa 6 – gra na flecie poprzecznym;

Wyróżnienie : Antoni Herc klasa 4 – gra na gitarze; Alicja Lisowska klasa 1 – gimnastyka artystyczna;

Wyróżnienie publiczności : Klasa 1 za taniec pt. belgijka;

Wyróżnienie nauczycieli : Krzysztof Sulikowski, Jakub Mituła, Leon Michalak z klasy 8 - zaprezentowali utwór pt. Hey, czy ty wiesz? Zespołu Classic.

Na koniec dnia, Patrycja Lewandowska i Weronika Kowaluk z klasy 4 poprowadziły układ taneczny dla całej szkoły! Oj, działo się, działo ! Serdecznie Dziękujemy Dzieciom za to, że dzisiaj byli „najlepsi na świecie”, świetnie się bawili, sprzątali po sobie, byli zorganizowani i uśmiechnięci. Dziękujemy Rodzicom, że w tym zgiełku, chaosie i szaleństwie znaleźli chwilę dla swoich pociech. Dziękujemy również Nauczycielom, którzy dzisiaj zostawili serducho dla każdego ucznia. Wszyscy sprawili się na medal i wspólnie stworzyliśmy coś wyjątkowego! ???

Kilknij na zdjęcie aby je powiększyć

Data dodania: 2024-05-30 09:50:51
Data edycji: 2024-05-30 10:14:54