Cicho sza ...

Co zrobić, aby w szkolnych murach poczuć się wyjątkowo? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Otóż wystarczy zachowywać się odrobinę… ciszej.

Dlatego z tej okazji dnia 30 stycznia br. Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami kl. I - III zorganizował w tych klasach ,,Dzień Ciszy i Spokoju”. Celem Dnia Ciszy i Spokoju było uświadomienie uczniom, że „w ciszy każdego usłyszysz”, a hałas wcale nie jest sprzymierzeńcem naszych organizmów.

W czasie poniedziałkowej akcji wychowawcy rozdali każdemu uczniowi po trzy kolorowe karteczki, które oznaczały ilość punktów. Uczniowie mieli za zadanie zachować, jak najdłużej otrzymaną ilość punktów. Jeśli ktoś nie przestrzegał zasady ciszy na lekcji oraz kulturalnego zachowania na przerwie punkty zostawały mu odebrane przez wychowawcę. Dzieci, które zachowały punkty, jak najdłużej otrzymały od wychowawcy pochwałę na forum klasy. Dodatkowo w każdej klasie realizowano tematy zajęć związane ze szkodliwością hałasu w naszym otoczeniu. Dzieci formułowały różne hasła popierające spokój i ciszę, które wyeksponowały w formie plakatów na holu szkolnym.

Akcja będzie powtarzana w miarę potrzeb.

Data dodania: 2023-01-30 17:09:47
Data edycji: 2023-01-31 15:19:19