CEL ''Szmaragd''

13 czerwca uczniowie klas 1-2 naszej szkoły mieli przyjemność odwiedzić Centrum Edukacji Leśnej „Szmaragd” w Szczecinie! ??

Wycieczka była pełna niezapomnianych wrażeń i edukacyjnych doświadczeń! ??

Pierwszym punktem programu było poszukiwanie ukrytych owadów w całym ośrodku. ?? Z pomocą map i wskazówek, uczniowie przemierzali teren, odkrywając fascynujący świat leśnych mieszkańców. ??️

Kolejnym etapem było zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej. ?️? W tajemniczych korytarzach poznaliśmy bogatą historię okolicy oraz interesujące fakty dotyczące lokalnej flory i fauny. ??

Na warsztatach przyrodniczych zatytułowanych „Oszukać, czyli żyć – mimikra i mimetyzm”, uczniowie dowiedzieli się, jak niektóre zwierzęta i rośliny potrafią mistrzowsko naśladować swoje otoczenie, by przetrwać w naturze. ??

Jednym z najciekawszych punktów programu była prezentacja patyczaka i innych owadów. ?️✨ Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. ??

Przy blasku ognia i smacznym jedzeniu, uczniowie dzielili się wrażeniami z minionego dnia, integrując się i odpoczywając po pełnym przygód dniu. ??

To był dzień pełen nauki, przygód i wspólnych zabaw, który na długo pozostanie w naszej pamięci! ??

#WycieczkaSzkolna #EdukacjaLeśna #NiezapomnianeChwile #Klasy1i2 ??

Data dodania: 2024-06-14 16:59:45
Data edycji: 2024-06-14 17:11:07