Konkurs - „Mój biznes - mam do tego talent”

Zapraszamy  uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie !

Konkurs „Mój biznes – mam do tego talent” to kolejny element projektu „Moja firma – mam do tego talent” realizowanego w naszej szkole od lutego tego roku, a  współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski.

Wyobraź sobie (za kilka może  lat) taką rozmowę

-Czym  się zajmujesz?
-Prowadzę własną firmę…

Brzmi nieźle, prawda?

Decyzja o podjęciu działalności „na własny rachunek” jest niewątpliwie bardzo trudna i wiąże się z dużym ryzykiem. Jednak dla niektórych osób – osób przedsiębiorczych – może być decyzją bardzo racjonalną, bo dopasowaną do  indywidualnych możliwości i predyspozycji. Dlatego pomyśl, jakby to było, gdyby ten moment był już dzisiaj… jak nazywałaby się Twoja firma? Kto byłby jej klientem? Jaki towar byś mu  oferował/a? Dlaczego właśnie ten? ..
Odpowiedz na te i inne pytania i weź udział w konkursie wygrywają atrakcyjne nagrody
w postaci pieniężnych  bonów upominkowych. Dla uczestników konkursu przewidujemy trzy nagrody główne oraz pięć wyróżnień(najmniejsza wartość bonu to 100 zł).

Celem Konkursu jest promowanie przedsiębiorczości i propagowanie  wiedzy  w zakresie zakładania i prowadzenia formy. Każdy uczeń może zgłosić do konkursu jeden projekt, który musi zostać umieszczony w teczce formatu A4 i zawierać 3 części:

• Nazwa i logo firmy (część w której przedstawisz nam  nazwę firmy, którą zamierzasz założyć  wchodząc na rynek pracy  oraz jej logo)
  • Uzasadnienie wyboru branży  (część w której poinformujesz nas, dlaczego będziesz prowadzić  właśnie taką, a nie inną  działalności gospodarczą)
  • Uproszczony biznes plan ( część w której opiszesz – odpowiadając na pytania dostępne w załączniku do regulaminu -  najważniejszeinformacje i założenia dotyczące firmy, ciebie -  jako przedsiębiorcy, opiszesz  rynek na jakim planujesz działać, strategię promocyjną i reklamową oraz ustalisz źródła i jej finansowania).

Trudne ? Nie tak bardzo, jakby mogło się wydawać.  Bo jak mawiał LesBrow: "Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim!". Dlatego spróbuj decyzję
o  rozpoczęciu działalności gospodarczej podjąć już dzisiaj.

Na prace konkursowe czekamy od teraz do dnia 1 grudnia 2022 r.
Zapraszamy do udziału w konkursie

Data dodania: 2022-06-08 10:57:58
Data edycji: 2022-06-08 11:02:33