Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Wybory SU

Wybory SU

Bez wątpienia 14 czerwca był jednym z najważniejszych dni w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019. Odbyły się wtedy wybory do Samorządu Uczniowskiego, w których uczniowie z klas IV-VIII oraz nauczyciele, demokratycznie wybierali nowego przewodniczącego SU. Wybory były poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą oraz debatą kandydatów. Nie obyło się bez plakatów, agitacji. Jedna z kandydatek rozdawała nawet słodycze w opakowaniach ze swoją podobizną. Każda klasa z IV-VII miała za zadanie wytypować swojego kandydata, któremu miała zorganizować sztab wyborczy. Jak to w życiu bywa, oprócz wyborów klasowych, znaleźli się uczniowie mający ambicję stratować indywidualnie. W tym wypadku musieli namówić część osób z różnych klas do stworzenia własnego sztabu wyborczego. Ostatecznie do kampanii przystąpiło 6 kandydatek: Hanna Religa kl.6a, Oliwia Paciorek kl.7a, Eliza Gabrych kl.4a, Lena Palica kl.4b, Patrycja Wójcik kl.4b oraz Wiktoria Więzowska kl.5a. Podczas debaty kandydatki odpowiadały na dwa pytania. Pierwsze to: "dlaczego kandydujesz do SU?". Drugie to: "jak rozumiesz, wyobrażasz sobie szkołę przyszłości?" Oprócz podstawowego celu, wyłonienie przewodniczącego SU, wybory miały za zadanie kształtować w uczniach świadomość udziału w życiu społecznym oraz demokracji.

Wybory do SU z największą ilością głosów wygrała uczennica klasy szóstej Hanna Religa (55 głosów), która zastąpi od nowego roku szkolnego 2019/2020 ustępującą Oliwię Furs, również z klasy 6a. Na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Paciorek kl. 7a (20 głosów). Trzeci wynik osiągnęła uczennica klasy 4a Eliza Gabrych (10 głosów). Do wyborów przystąpiło 101 osób z czego nauczycieli zagłosowało piętnastu. Uprawnionych do głosowania uczniów z klas IV-VIII było 117. To daje 73,5 procentową frekwencję wśród samych tylko uczniów. Można śmiało napisać, że pierwszy egzamin z demokracji uczniowie SP3 Goleniów zdali na medal.  Poniżej wyniki wyborów w formie wykresu,  oraz fotografie z kampanii i wyborów.

 

Relacja i foto: Piotr Stefaniak

 

 

 

Data dodania: 2019-06-11 16:50:34
Data edycji: 2019-06-16 21:47:16
Ilość wyświetleń: 122

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Ankieta ws. dodatkowych podręczników
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button