STACJA METEO NA DACHU GOLENIOWSKIEJ TRÓJKI

Stowarzyszeniu Przyjaciół Goleniowskiej Trójki  włączyło się aktywnie w realizację założeń edukacji ekologicznej  w zakresie ochrony powietrza i realizuje obecnie projekt  „W dzieciach nadzieja.”   Dzięki środkom własnym  oraz  otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Powiatu Goleniowskiego zrealizowano właśnie zakup  i montaż  automatycznej stacjimeteorologicznej wraz z pomiarem zapylenia powietrza.  Od kilku dni mieszkańcy Helenowa mogą ją oglądać na dachu Szkoły Podstawowej nr 3 w Goleniowie.  Z kolej od strony podwórka, przy wiacie w której zlokalizowano salę lekcyjną, zamontowano edukacyjną  stację  meteorologiczną na potrzeby zajęć z dziećmi.

Dzięki  zakupionej stacji meteo mieszkańcy Goleniowa już od września  będą mieli dostęp do informacji o podstawowych parametrach pogodowych (temperatura, ciśnienie, prędkość wiatru, opady, wilgotność powietrza) on-line, także z  wykorzystaniem telefonu.  Stacja  dostarczy  też rzetelnych informacji na temat jakości powietrza jakim oddychamy.  Mieszkańcy będą też mogli za pomocą aplikacji zgłosićpracownikom urzędu znalezione dzikie wysypiska śmieci oraz przekazać  informacje o  smogu wydobywającym się z komina.
To pierwszy etap realizacji projektu, którego głównym celem jest prowadzenie  aktywnej edukacji
w kierunku ochrony powietrza  w naszym środowisku. W dalszej części pracownicy szkoły zostaną przeszkoleni w jaki sposób udostępnić dzieciom odczyty do  dalszej analizy, tak by w czasie zajęć mogły  formułować wnioski na temat zmian pogodowych oraz zanieczyszczeń jakie  pojawiają się w powietrzu.  Będzie to element uzupełniający dotychczasowe aktywności uczniów w kierunku rozpoznania wpływu zanieczyszczeń powietrza na środowisko i bezpośrednio na nasze zdrowie.
Zapraszamy na stronę szkoły już we wrześniu ! Znajdą tam Państwo informacje o stanie pogody na dany dzień i dowiedzą się w jaki sposób pobrać aplikację  meteo na telefon.

Data dodania: 2020-08-10 13:41:50
Data edycji: 2020-08-10 13:52:02

Zgłoś się do konkursu szkolnego!

Stacja meteo

Sprawdź pogodę w Helenowie i okolicy