Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Noc biologów

10 stycznia klasy VII i VIII uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji  - Noc biologów 2020 -  organizowanej w Szczecinie przez Wydział Nauk Ścisłych Uniwersytetu Szczecińskiego.

 

W ramach tej akcji mogliśmy wziąć udział w wybranych zajęciach laboratoryjnych, warsztatowych oraz wykładach, które prowadzone były przez pracowników naukowych uniwersytetu oraz studentów kół naukowych. Podzieleni, na trzy 12-osobowe grupy, mieliśmy warsztaty na temat: Barwy ukryte w asymilacyjnych liściach, oraz laboratoria, na których, zgodnie z tematem,  mogliśmy się przekonać, czy można zobaczyć bakterie w środowisku. Trzecie zajęcia poświęcone były wpływowi układu odpornościowego na zdrowie. Najciekawsze dla nas było to, że mogliśmy wykonywać preparaty i pod mikroskopem oglądać np. hodowle bakterii, czy też samodzielnie wyodrębniać barwniki roślinne. Pomiędzy zajęciami graliśmy w gry planszowe, a także uczestniczyliśmy w warsztatach :Jak się bawić z psem? Udany pobyt na uczelni zakończyliśmy wykładem pt. Śmiech to zdrowie, na którym dowiedzieliśmy się, że warto zaczynać każdy dzień uśmiechem oraz, że śmiechoterapia to naturalny lek ratujący zdrowie i wydłużający życie.

 

Wróciliśmy więc do szkoły roześmiani, z nową energią, nowymi doświadczeniami i nadzieją, że nie będzie to nasza ostatnia wizyta na uniwersytecie. 

Data dodania: 2020-01-10 17:21:19
Data edycji: 2020-01-10 21:37:53
Ilość wyświetleń: 234

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button