6 grudnia- jak dobrze wiecie,
chodzę po świecie.
Dźwigam wór niezmordowanie
Każdy prezent dostanie.
A kiedy rozdam już prezenty
Wrócę do nieba uśmiechnięty!

Mikołajki – tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia. Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce,  przynosi dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze. W XIX i XX wieku, obdarzający dzieci podarkami w swoje święto Mikołaj, został przekształcony w baśniową postać.

W naszą szkołę także odwiedził.  Po kryjomu podrzucił  każdej klasie prezenty. Ale to nie był koniec niespodzianek. Odbył się  apel, w którym przyznano nagrody za piernikową pamiątkę. Jury miało "ciężki orzech do zgryzienia" z wyłonieniem zwycięzcy  ponieważ prace zaskoczyły swoim prześlicznym wykonaniem.

Na koniec, gościliśmy naukowców z Miasta Nauki. Ich eksperymenty zachwyciły nasze dzieciaki. Były wybuchy, zamrażanie za pomocą ciekłego azotu owoców oraz niesamowity eksperyment jako finał.

Jak się dzisiaj bawiliśmy, można zobaczyć w naszej galerii.

Data dodania: 2019-12-06 17:41:23
Data edycji: 2019-12-07 11:36:43