Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Klasa VII w Lubczynie

Klasa VII w Lubczynie

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w projekcie: „Goleniowska Szkoła pod Żaglami” finansowanym przez Urząd Miasta i gminy Goleniów.

6 czerwca pojechaliśmy do lubczyńskiej mariny, gdzie w świetlicy odbyliśmy szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa i taklowania łodzi . Uczyliśmy się również podstawowych węzłów żeglarskich. Po zajęciach teoretycznych, ubrani w kapoki, wypłynęliśmy z portu. Tu, pod okiem kapitana, mogliśmy w praktyce sprawdzić nasze wiadomości. Wiosłowanie, postawienie żagli, zwroty przez sztag i rufę oraz samodzielne sterowanie łodzią poszło nam całkiem dobrze. Dwugodzinny rejs minął zdecydowanie zbyt szybko.

Na zakończenie spotkania, pełni wrażeń, zadowoleni i opaleni mogliśmy usmażyć na grillu kiełbaski i jeszcze raz powspominać nasze zmagania z wiatrem oraz jego brakiem, bowiem wiatr płatał nam figle.

Wszyscy stwierdziliśmy, że żeglarstwo to jest to! Dla niektórych z nas ten rejs będzie na pewno początkiem rozwijania nowej pasji.

Data dodania: 2019-06-09 18:06:24
Data edycji: 2019-06-09 18:10:59
Ilość wyświetleń: 56

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Ankieta ws. dodatkowych podręczników
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button