Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Klasa VII w Lubczynie

Klasa VII w Lubczynie

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w projekcie: „Goleniowska Szkoła pod Żaglami” finansowanym przez Urząd Miasta i gminy Goleniów.

6 czerwca pojechaliśmy do lubczyńskiej mariny, gdzie w świetlicy odbyliśmy szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa i taklowania łodzi . Uczyliśmy się również podstawowych węzłów żeglarskich. Po zajęciach teoretycznych, ubrani w kapoki, wypłynęliśmy z portu. Tu, pod okiem kapitana, mogliśmy w praktyce sprawdzić nasze wiadomości. Wiosłowanie, postawienie żagli, zwroty przez sztag i rufę oraz samodzielne sterowanie łodzią poszło nam całkiem dobrze. Dwugodzinny rejs minął zdecydowanie zbyt szybko.

Na zakończenie spotkania, pełni wrażeń, zadowoleni i opaleni mogliśmy usmażyć na grillu kiełbaski i jeszcze raz powspominać nasze zmagania z wiatrem oraz jego brakiem, bowiem wiatr płatał nam figle.

Wszyscy stwierdziliśmy, że żeglarstwo to jest to! Dla niektórych z nas ten rejs będzie na pewno początkiem rozwijania nowej pasji.

Data dodania: 2019-06-09 18:06:24
Data edycji: 2019-06-09 18:10:59
Ilość wyświetleń: 112

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Ankieta ws. dodatkowych podręczników
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Strefa Nauczyciela

Dostęp zabezpieczony hasłem
Zobacz
Motto
naszej
szkoły

"Są dwa sposoby na to, żeby znaleźć się na wierzchołku dębu. Jeden, to usiąść na żołędziu i czekać. Drugi, to wspiąć się na drzewo."

Charles Kemmons Wilson
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button